Uudis

Piltuudis: Ülemiste parklas toimunud autokogunemise ilmselt kõige kallim masin oli ilma ratasteta

Kas sellisega üldse tohib niimoodi liigelda? Foto: Masinawärk

Kes ütleb, et tänapäeva noored autodest ei huvitu ja kõik tahavad sõita jalgrattaga, siis tasub, eriti suvisel ajal, minna neljapäeva õhtuti Ülemiste keskuse parklasse. Ilusa ja sooja ilma korral on seal kohal rohkem autosid kui jõulueelsel paanikaostlemisel.

Ilma liialdamata võib tõmmata võrdusmärke “Kiirete ja vihaste” filmisarjaga. Kohal on väga kõva muusikat mängivad heliautod, välistada ei saa ootamatut rehvisuitsu kerkimist ning paukuvaid summuteid. Võib olla autovalik ei ole alati nii kirju kui filmis.

9. juuni üritusel painutati “autokogunemise” piire aga päris korralikult, kui parklasse saabus hiiglaslik lintidega John Deere 8RX, mis oli selgelt selle õhtu kõige kallim (350 000 eurot + km) ja silmapaistvaim ei-teagi-mitme-rattaline. Rahva reaktsioone arvestades ka kõige populaarsem. Mida saab 20-tolliste velgedega madaldatud Bemm 9-liitrise ja 458-hobujõulise lintidega John Deere’i vastu? Just nimelt, ei saagi.

Kuna ontliku käitumise üle käib ka politsei valvamas, siis pälvis roheline hiiglane ka nende tähelepanu. Tundus, et paberid olid poistel korras ja kõik load liiklemiseks olemas. Vaid töötulede mittesihtotstarbelise kasutamise kohta tehti märkus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.