Uudis

Pisike tarkvaraviga peatas uue Volkswagen Golfi ja Škoda Octavia tarned

Volkswagen Golf 8 Foto: Paula Johanna Adamson

Sest ülemaailmne pandeemia, keldrisse kukkunud automüük ja ebakindel majandusolukord pole veel piisav. Nüüd on Volkswageni grupil (jälle) probleem ka väikse tarkvaraprobleemiga.

Väidetavalt on just tarkvaraga seotud jamad need, mis on takistanud elektriauto ID.3 turule jõudmist. Kuigi elektrikas on väga oluline, siis igapäevase raha peavad veel pikalt koju tooma VAG grupi põhitegijad – Volkswagen Golf ja Škoda Octavia. Mõlemad just värskelt uue mudeliga välja tulnud.

Nüüd avastati probleem hädaabikõne süsteemis, mis on igal Euroopas müüdaval autol kohustuslik. Seetõttu peatati juba valmis autode tarned, et selgeks teha probleemi ulatus. Oma sõidukeid on igaks juhuks uurima asunud ka SEAT ja Audi, kuigi hetkel pole veel teada, et neid sama asi kummitaks.

Probleem ei ole väga suur, autode tootmine jätkub ning tehases saavad autod juba õige tarkvara, aga juba valmis toodetud autodele on vaja teha tarkvara uuendus ja Volkswagen peab välja mõtlema, kuidas seda võimalikult ruttu teha. Igal juhul probleem, mid hetkeseisus kindlasti vaja ei olnud.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.