Uudis

Plaan Brüsselis: kõik uued hooned Euroopas peavad olema valmis elektriauto laadijateks

Elektriautode levikul on sõiduulatuse kõrval üks kõige suurem takistus laadimisvõimaluste puudumine. Selle parandamiseks küpseb Brüsselis plaan teha üle kogu Euroopa kohustuslikuks kõikide uute hoonete külge ehitada valmidus laadijateks.

Eesti juhib Euroopa Liidu eesistujariigina järgmisel esmaspäeval, 18. detsembril energeetikaküsimuste nõukogu, kus on puhta energia paketi sees arutlusel ka energiatõhususe direktiiv.

Just selle osana, mis puudutab hoonete energiatõhusust, kavatsetakse lisada ka plaan teha hooned elektrisõidukite laadimise sõbralikuks.

Kohustuslik laadija iga 10 parkimiskoha peale

“See puudutaks kõiki hooneid, nii elu- kui mitteeluhooneid,” ütles nõukogu plaanidega kursis olev allikas Geeniusele. Eri tüüpi hoonetel tähendaks aga elektriauto laadijate toetamine erinevaid asju.

Eluhoonetel peaks plaani kohaselt lihtsalt olema valmidus, et sinna saab võimalikult vähese vaevaga elektriauto laadija paigaldada – see tähendaks kõige lihtsamal kujul kaablikõri, mille kaudu on võimalik sobival ajahetkel hoone külge laadija panna.

Kui aga tegu on avalikus funktsioonis olevate hoonetega, olgu riigiasutuse või kaubanduskeskusega, läheb plaan kaugemale. Selliste hoonete puhul peaks olema kohustus iga 10 parkimiskoha peale paigaldada vähemalt üks elektriauto laadija.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.