Uudis

Polestar toob järgmisel aastal müügile uue Tesla rivaali

Polestar 2. Foto: Polestar.

Volvo uus, eraldiseisev elektriautode tootja Polestar avalikustas oma teise elektriauto Polestar 2, mis pakub hinna poolest konkurentsi Tesla Model 3-le.

Viieukselise Polestar 2 elektrisedaani disainis tunneb ära nii Polestar 1 kui ka Volvo S90 tunnusjooni. Tootja ametlikus teates saab Polestar 2 hinnaks umbes 39 900 eurot, sarnaselt Model 3-le. Samas märgib tootja, et esimesed 12 kuud on soovitatav launch edition mudeli baashind 59 900 eurot.

Esimene aasta on Polestar 2 baashind tunduvalt kõrgem.Foto: Polestar.

Polestar 2 on ehitatud Volvo CMA platvormile ja nelikveo jaoks on sellel üks elektrimootor nii esi- kui ka tagateljel. Põrandasse on paigatud 78 kWh aku, mis pakub sõiduulatust kuni 500 kilomeetrit ja peaks sõidumüra 3,7 dB võrra vähendama.

Kuna tegu on siiski performance-brändiga, toodab Polestar 2 elektrimootor 300 kW ja 660 Nm väänet, mis tähendab alla viiesekundilist nullist sajani kiirendust. Pole veel selge, kas kõik sõiduki variandid tulevad nii võimsad või on hetkel avaldatud info ainult kallima versiooni kohta.

Android, suur ekraan ja häälkäsklused

Polestar 2 on üks esimesi sõidukeid maailmas, mis kasutab meediasüsteemis Android operatsioonisüsteemi. See tähendab näiteks Google Mapsi ja Google Assistanti tuge ja samuti Google Play Store’i olemasolu. Meediasüsteemi on võimalik juhtida 11-tollise ekraani ja häälkäskluste abil.

Paistab, et Tesla disain on tootjatele siiski külge hakanud.Foto: Polestar.

Erilisemate vidinate seast võib välja tuua telefoni autovõtmena kasutamise võimaluse ja erinevad ühenduvusvõimalused, mida pole veel täpsustatud. Sõiduk peaks tänu telefoniga ühenduses olemisele tajuma ka juhi autole lähenemist ja suutma selle jaoks salongi kähku ette valmistada.

Polestar 2-s on olemas ka Volvo Pilot Assist poolautonoomse juhtimise võimekus ja tõenäoliselt ei jää ka teistest juhiabidest vajaka.

Polestar 2 on sarnaselt kõikidele Polestari mudelitele võimalik ainult interneti kaudu tellida ja eeltellimused on juba avatud. Tootmine algab Hiinas 2020. aasta alguses.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.