Uudis

Politsei eest põgeneda üritanud mees sai 20 päeva aresti

Foto: Pärnu Postimees / Scanpix Baltics

2. märtsil mõistis Pärnu maakohus 20 päeva aresti 27-aastasele mehele, kes 1. märtsi öösel juhtis sõiduautot juhiloata, eiras politsei peatumismärguannet ja põhjustas liiklusõnnetuse.

1. märtsi öösel märkas politseipatrull peale kella ühte öösel Sindis Tori poole liikuvat kahtlase sõidustiiliga sõiduautot Lexus ning otsustas selle juhti kontrollida. Politseinikud andsid autojuhile peatumismärguande, kuid roolis olnud mees eiras seda ja üritas politsei eest põgeneda. Põgenemise käigus ületas juht korduvalt kehtivat kiirusepiirangut.

Umbes neli minutit kestnud tagaajamine lõppes sellega, et Lexust juhtinud mees kaotas oma masina üle kontrolli ning sõitis Sindis vastu bussipeatuse ootepaviljoni. Politseinike eest põgeneda üritanud mees oli autos üksinda. Liiklusõnnetuses ta viga ei saanud. Mees oli kaine, aga tal puudus juhtimisõigus. Tema suhtes alustati väärteomenetlust ja politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Pärnu politseijaoskonna uurija Helena Eerits ütles, et põgenemise käigus kaldus Lexus mitmel korral ka vastassuunda, samuti olid kulunud masina naastrehvid, teeolud olid aga üsna talvised. 2. märtsil mõistis Pärnu Maakohus 27-aastasele Lexuse juhile 20 päeva aresti.

Meest on ka varasemalt juhtimiselt kõrvaldatud, kuna tal puudus vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.