Uudis

Politsei: iga patrullauto võiks olla ühtlasi ka mobiilne kiiruskaamera

Foto: Shutterstock

Maanteeametis toiminud liiklusaasta kokkuvõttel rääkis juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo, et politsei kaalub lahendust, kus igasse patrullautosse paigutataks mobiilne kiiruskaamera. See aitaks mitmekordistada liiklusjärelvalvet ning võidelda kiiruseületamistega.

Kui praegu mõõdab patrullauto kiiruseid, siis ka väiksema rikkumise puhul tuleb juht peatada, teha lühimenetlus ning kulutada patrulli aega. Kui igas autos oleks mobiilne kaamera, siis väiksemate rikkumiste puhul läheks rikkumine automaatselt menetlemisele ja trahv jõuab juhini sarnaselt statsionaarsete kaameratega.

Tehnoloogia on politsei sõnul olemas ning vaja oleks vaid rahalisi vahendeid selle soetamiseks ja juurutamiseks.

Hetkel on kasutuses 8 mobiilset kaamerat, mis Sirle Loigo sõnul polnud 2019. aastal kordagi kõik korraga töös. Kui arvestada, et politsei autoparki kuulub sadu patrullautosid, mis läbivad aastas umbes 20 miljonit kilomeetrit, siis järelevalve maht võiks mitmekordistuda.

Samuti plaanitakse jätkata innovaatiliste lahendustega, nagu oli rahunemispeatus ja usaldusliiklusmärgid. Mis täpsemalt plaanis on, pole veel esialgu teada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.