Uudis

Politsei katsetab uut töötaktikat terve augustikuu

Politseipatrull. Foto: Virumaa Teataja

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) on paar päeva avaldanud meedias ja sotsiaalmeedias patrullide asukohti. PPA juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul on neil kavas uut töötaktikat kasutada terve augustikuu vältel. Samas ei postita PPA sotsiaalmeediasse kõikide patrullide asukohti.

“Otsustasime, et sel kuul keskenduvad politseinikud liiklusjärelevalves peamiselt kiiruseületajatele. Anname siiski teada vaid osadest paikadest, kus me kiirust mõõdame. Kohtade välja ütlemisega soovime liiklust rahustada enne seda, kui inimene rooli istub, ning olla nähtavad,” ütles Loigo.

Waze’i politsei märkimine kiirustajaid ei vähenda

Juhtivkorrakaitseametniku sõnul on hetkel raske hinnata, millist mõju see juhtidele omab. Rikkujatest ei tule Loigo kinnitusel puudust, isegi hoolimata sellest, kui nende asukohast on tehtud märge Waze’i äppi.

“Möödunud reedest pühapäevani tabati üle Eesti ligikaudu 500 kiiruseületajat, neist umbes 200 Tallinnas ja Harjumaal. Patrulle oli nädalavahetusel mõnevõrra rohkem, sest kõikjal Eesti toimusid rahvarohked üritused ning olime sellega arvestanud.”

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.