Uudis

Politsei: meil pole kohustust mobiilsest kiiruskaamerast teavitavat hoiatusmärki paigaldada

Politsei mobiilne kiiruskaamera.Foto: PPA.

Eesti Õigusbüroo leidis, et mobiilsetele kiiruskaameratele peaks seaduse kohaselt alati eelnema mõõtmisest hoiatav liiklusmärk. Politsei seda aga alati ei paigalda. Küsisime politsei- ja piirivalveametilt nende seisukohta selles küsimuses.

Avaldame siinkohal politsei vastuse:

“Mobiilsete kiiruskaamerate eesmärk on tagada piirkiirusest kinnipidamine ning seeläbi turvaline sõidukeskkond. Eelnevalt mõõtmise mõjuala tähistavatel märkidel on kahtlemata suur roll kiirusmõõtesüsteemi abil liiklusõnnetuste ennetamisel.

Märk ei ole kohustuslik

Mobiilse kiiruskaameraga liiklusjärelevalvet tehes kasutab politsei üldjuhul automaatkontrollist teavitavat märki. Märgi kasutamise peamine eesmärk on politsei tegevuse mõju suurendamine, sest juhid korrigeerivad oma käitumist ka ainult märgi tõttu ning püsivalt maantee ääres olevate kaamerate kasutamisest teame, et sõidukiirust vähendab ka ainult märk.

Siiski pole sellise teavitusmärgi kasutamist tehtud kohustuslikuks ei statsionaarsete ega mobiilsete kaamerate puhul ning alati pole võimalik märki kasutada ega tagada, et kolmjala peal teavitus on kõikidele juhtidele näha.

Lubatud sõidukiirust tuleb järgida igal pool, liiklusreeglitest kinni pidades ei pea juht otsima automaatkontrollist teavitavaid märke.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.