Uudis

Politsei mobiilne kiiruskaamera tabas esimesel tööpäeval 180 kiiruseületajat

Mobiilne kiiruskaamera töös.Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Liiklusjärelevalvekeskus kirjutab enda Facebooki lehel, et politsei mobiilsel kiiruskaameral oli eile esimene tööpäev ning kokku tabati 180 kiiruseületajat.

Esimese poole päevast veetis kaamera Tallinnas, kohas, kus läheduses on suur laste mänguväljak. Laste mänguväljaku lähedus ja teadmine kui suur on tegelikult lubatud sõidukiirus, ei mõjutanud kahjuks piisavalt autojuhte ja 80 roolikeerajat ootab nüüd meilikasti trahviteadet.

Teine pool päevast möödus kaameral asulavälisel teel. Kaamera vaatevälja jäi selle ajaga 100 juhti, kelle sõidukiirus vajas fotojäädvustust. Küllakutset liiklusjärelevalvekeskusesse on oodata ka juhil, kes ületas lubatud sõidukiirust 52 km/h võrra.

Liiklusjärelevalvekeskus kirjutab, et liiklusseadus ei tunnista mitte ühtegi erandit kiiruseületamise osas. “Mitte keegi ei lähe hommikul kodust välja mõttega, et täna põhjustan liiklusõnnetuse. Ometi juhtuvad liiklusõnnetused kahjuks iga päev. Ja kui juhtuvad, on ka mõnel kilomeetril spidomeetrinäidus kahjude osas väga suur vahe!”

Kui suured on mobiilsete kiiruskaamerate trahvid ja kuidas need kaamerad täpsemalt töötavad, saad lugeda siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.