Uudis

Politsei: ohtlikust liiklussituatsioonist video jagamine olukorda turvalisemaks ei tee, asjast tuleb kohe teada anda

Politsei mobiilivaba päeva reidil. Foto: Pärnu Postimees / Scanpix Baltics

Geenius jagas täna videot, kus oli näha Tallinn-Pärnu maanteel ohtlikke möödasõite tegevat juhti. Politsei sõnul peaks neile ohtlikest olukordadest teada andma operatiivselt ning videote puhul tuleks nendega pöörduda politsei poole.

Politseimajor Sirle Loigo selgitas, et iga inimene saaks aidata liiklust turvalisemaks teha eeskätt ise eeskuju näidates ja liiklusseadust järgides ning andes politseile operatiivselt teada rikkumistest, mis panevad teiste inimeste elu ja tervise ohtu.

“Nähes ohtliku sõidustiiliga või võimalikku joobes juhti peab andma sellest teada kohe hädaabinumbrile 112. Siis on politseil võimalus reageerida ja rikkuja kinni pidada,” sõnas ta.

“Tänu hoolivatele inimestele, kes sellistest juhtumistest numbrile 112 teada annavad, peavad politseinikud aastas kinni sadu ohtlikke liiklejaid,” lisas ta.

Loigo sõnas, et video ülesriputamine internetti ilma, et teisi liiklejaid ohtu seadnud juhist politseile kohe teada antaks, liiklust turvalisemaks ei tee.

“Pardakaamera salvestisi võib aga edastada politseile, video autor peab olema valmis tulema ka politseisse ja jagama politseiga infot sündmuse kohta,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.