Uudis

Politsei pardakaamera video: mootorrattur kihutas politsei silme all Mustamäel 140 km/h

22. mail kella 14.15 ajal jäi Mustamäel A.H. Tammsaare teel 50 km/h kiiruspiirangu alas politseile vahele mootorratas, mille kiirus küündis 140 km/h-ni.

Liikluspolitseinikud peatasid sõiduki ning selgus, et 28-aastane mees, keda on varem liiklusalaste väärtegude eest korduvalt karistatud, ei oma üldse A-kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust.

Veelgi enam – mootorratas ei olnud läbinud tehnoülevaatust ning sellel puudus ka liikluskindlustuskaitse.

“Selle mootorratturi käitumine rahvarohkes piirkonnas oli ohtlik nii talle endale kui ka teistele liiklejatele. Ohutuse tagamiseks peeti juht kinni ja täna mõistis Harju maakohus talle karistuseks 20-päevase aresti. Mees viidi karistust kandma otse kohtusaalist,” sõna politsei.

Liiklushuligaan Mustamäel

Ehkki omavalitsus võib asulasisesel teel tõsta piirkiiruse kuni 90 km/h, juhtub seda harva ja sellel on oma põhjus. Asulad on tihedalt täis liiklejaid, kelle turvalisust aitab tagada just sobiv sõidukiirus.Kindlasti ei ole selleks 140 km/h, nagu sõitis see Kawasaki mootorratta juht 22. mail kella 14.15 ajal Mustamäel A.H. Tammsaare teel 50 km/h kiiruspiirangu alas. Liikluspolitseinikud peatasid sõiduki ning selgus, et 28-aastane mees, keda on varem liiklusalaste väärtegude eest korduvalt karistatud, ei oma üldse A-kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust. Veelgi enam – mootorratas ei olnud läbinud tehnoülevaatust ning sellel puudus ka liikluskindlustuskaitse. Selle mootorratturi käitumine rahvarohkes piirkonnas oli ohtlik nii talle endale kui ka teistele liiklejatele. Ohutuse tagamiseks peeti juht kinni ja täna mõistis Harju maakohus talle karistuseks 20-päevase aresti. Mees viidi karistust kandma otse kohtusaalist.

Posted by Põhja prefektuur on 23. mai 2018. a.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.