Uudis

Politsei pidas kinni auto, mis sõitis 206 km/h, aga juhil oli plaanis ilmselt rohkemgi

Foto: Dmitri Kotjuh/Jarva Teataja/Scanpix

14. juulil teostas Ida-Harju politseijaoskonna patrull liiklusjärelevalvet Tallinn-Narva mnt-l. Kella 13:13 paiku mõõdeti Tallinna suunas liikuva sõiduauto kiiruseks 206 km/h.

Liiklusjärelevalve keskuse Facebooki postituses kirjutatakse nii:

Sõiduk peatati ja täna andis sõidukit juhtinud 40- aastane meesterahvas oma tegudest selgitusi Harju Maakohtus. Juhi sõnul tahtis ta oma sõiduki proovile panna ja kiiruseületamise lõpetas, kuna kõrvalistuja hakkas kartma.

Harju Maakohtu kohtuotsuse kohaselt tuleb varem karistamata meesterahval veeta 7 päeva kinnipidamiskeskuses ja lisakaristusena on tal keeld juhtida mootorsõidukit järgmised 6 kuud. Otsus jõustub 7 päeva pärast, kuid karistust tuli mehel kandma asuda koheselt.

Sellise karistuse eesmärk ei ole ainult isiku teole hinnangu andmine, vaid ka selge signaal ühiskonnale, et mootorsõiduki juhtimine lubatud suurimat sõidukiirust ületades, kujutab endast liikluses suure ohu loomist ja on seega objektiivselt ühiskonnas soovimatu ning riigi poolt rangelt karistatav õigusrikkumine.

Kiirusel 206 km/h liikuva sõiduki peatumisteekond on heades teeoludes 242 meetrit. Ainuüksi ajaga, mis kulub reageerimiseks, läbib sellisel kiirusel liikuv sõiduk ~ 57 meetrit. 57 meetrit, kus juht näeb ohtu, aga ei pidurda, ei keera rooli …

Lubatud suurima liikumiskiirusega liikuva sõiduki juht suudaks samas kohas oma sõiduki peatada 83 meetriga.

Sõidutee võib olla lai, hea nähtavusega ja vähese liiklusega aga Murphy seadus kehtib igal pool! Olgu selleks siis teele jooksnud loom või mõni muu ootamatu takistus.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.