Uudis

Politsei selgitab Sõle tänaval alarmsõidukiga juhtunud kokkupõrke põhjuseid

Pilt on illustreeriv. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp / Scanpix Baltics

28. mail kella 11.47 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Sõle tänava ja Kolde puiestee ristmikul, kui kõrgeima prioriteediga väljakutsele sõitnud politseibuss põrkas kokku kahe sõidukiga. Õnnetuse tagajärjel viidi haiglasse tervisekontrolliks üks inimene.

Esialgsetel andmetel sõitis politseibuss Kolde puiesteelt välja Sõle tänava ristmikule, kui põrkas kokku Sõle tänavalt suunaga Kopli tänavale liikunud sõiduautoga Ford Focus ja tema taga sõitnud sõiduautoga Land Rover. Kokkupõrke tagajärjel paiskus politseibuss vastu valgustusposti ja teine sõiduauto kõnniteele, kus jalakäijad ootasid tee ületamist. Keegi neist vigastada ei saanud.

Kokkupõrke tagajärjel sai kannatada neli sõidukeis olnud inimest, kellest kolm vaatas kiirabi üle kohapeal. Fordi roolis olnud 76-aastane mees viidi igaks juhuks haiglasse tervisekontrolli. Üks patrullpolitseinik jätkas teenistust ja teine saadeti koju taastuma.

Politseisõidukil töötasid vilkurid ning sisse oli lülitatud sireen. Sõiduki kiirus võis esialgsetel andmetel olla õnnetuse hetkel 20-25 km/h.

Politseibuss oli teel kõrgeima prioriteediga väljakutsele Põhja-Tallinnasse, kus teatati tänaval noaga liikuvast mehest. Sündmuskohale jõudnud teine patrull aitas mehe hiljem tabada.

Politsei vabandab osaliste ees

Kõik kokkupõrkes osalenud kasutasid nõuetekohast turvavarustust ja kõik juhid olid kained.

Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna välijuht Steffen Tamme sõnul kätkeb iga alarmsõit alati endas võimalikku ohtu, mistõttu tuleb nii politseinikel endil kui ka kõigil teistel liiklejatel olla tähelepanelik ja tagada kõigi ohutus.

“Politseibussi juhtinud politseinik küll püüdis ristmikku ületada ettevaatlikult, ent paraku sellest ei piisanud. Vabandame õnnetusse sattunud ning ennast ohustatuna tundnud inimeste ees ja soovime neile kiiret taastumist,“ lisas Tamme.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.