Politsei tabas 171 km/h kihutanud autojuhi, kes väidetavalt “kuivatas autot”

Foto: Lõuna prefektuur

Politseinike kõrvad on liiklusrikkujate suust kuulnud kõikvõimalikke vabandusi ja õigustusi arutule kihutamisele. Sedapuhku üllatas aga ühe kihutaja selgitus juba ka kogenud politseinikke.

Nimelt tabas politsei mai alguses Võrumaal Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel BMW-ga kihutanud 33-aastase mehe, kelle sõidukiirus oli lubatud 90 asemel suisa 171 km/h. Mees kõrvaldati juhtimiselt ning viidi arestimajja. Kambrist edasi viis mehe tee aga kohtu ette, kus talle “auto kuivatamise” eest seitse päeva aresti määrati, kirjutas Lõuna prefektuur sotsiaalmeedias.

Politseinikele väitis mees tõsimeeli oma tegu õigustades, et käis autot pesemas ning mõtles asulast välja sõites auto kuivaks kihutada. Hiljem ta küll kahetses oma tegu ja sai aru, et selline käitumine oli arutu ja ohtlik.

“Kurb tõsiasi on aga see, et auto kuivaks sõitmine ei ole kihutaja esimene sellelaadne juhtum – mees on politseile varasemast sarnaste liiklussüütegude tõttu tuttav ning saanud varemgi raske jala eest karistada,” kirjutas politsei.

Sel korral viis mehe teekond kohtu otsusel autoroolist otse kinnipidamisasutusse, kus tal oli aega oma teo üle nädalajagu päevi järele mõelda.

Piirkiirusel on põhjus! Kiiruse ületamine on Eestis juhtunud traagiliste liiklusõnnetuste üks peamisi põhjustajaid ja selle ohte ei tasu alahinnata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.