Politsei tabas autodelt katalüsaatoreid varastanud Läti noormehed

Akuga varustatud ketaslõikuriga võtab vargus vaid loetud minutid. Foto: Shutterstock

Reede öösel pärast südaööd sai politsei teate, et Kilingi-Nõmmel toimub ühe sõiduauto juures kahtlane tegevus ja auto alt lendab sädemeid. Hiljem selgus, et autolt varastati katalüsaator. Varguse toimepanemises kahtlustatavad Läti noormehed tabati veel samal ööl ja asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

„Tähelepanelik inimene andis meile teada, et ta nägi, kuidas ühe tänava äärde pargitud sõiduauto alt lendab sädemeid. Kes auto juures askeldab või kui palju neid askeldajaid on, seda teataja pimedas ei näinud. Patrull reageeris kohe teatele, aga kohale jõudes selgus, et auto juures pole enam kedagi. Küll aga tuvastas politsei, et masinalt on varastatud katalüsaator,“ rääkis Pärnu politseijaoskonna Pärnumaa piirkonnagrupi juht Tõnu Kivis.

Katalüsaatori varastamises kahtlustatavad mehed tabas patrull veidi hiljem Kilingi-Nõmmes, kui politsei tähelepanu köitis aeglaselt mööda tänavat sõitev Audi, mille aknad olid seestpoolt udused.

„Patrull andis Audile peatumismärguande. Sõidukis oli kolm noort Läti meest, kes paistsid väga närvilised. Juhiroolis istunud mehe sõnul tulid nad Pärnust kasiinost. Selgitus oli ebausutav ning masina kontrollimisel leiti pagasiruumist ketaslõikur ja kaks katalüsaatorit,“ ütles Kivis.

Politsei pidas 25-, 19- ja 22-aastased mehed kinni ja alustas varguse uurimiseks kriminaalmenetlust.

„Tänan pealtnägijat, kes meile kiirelt kahtlasest tegevusest teada andis ja tänu kellele politsei kahtlustatavad ruttu kätte sai,“ ütles Kivis.

Ühe varastatud katalüsaatori omanik on politseile teada, teise omanikku politsei otsib. Kontakti palume võtta meiliaadressil reelika.kivi@politsei.ee või telefoninumbril 444 6607. Kivise sõnul on üsna tõenäoline, et teine katalüsaator varastati samuti Kilingi-Nõmme kandist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.