Politsei tabas katalüsaatorite vargustes kahtlustatavad

Kirjutasime hiljuti Lõuna-Eesti katalüsaatorivargustest ja nende põhjustest pikema loo.

Nüüd andis politsei teada, et on tabanud kolm meest, keda kahtlustatakse Lõuna-Eestis toime pandud katalüsaatorite vargustes.

Käimasolevas kriminaalasjas esitati meestele kahtlustus kokku 12 katalüsaatori varguses Tartu- ja Võrumaalt, neist kaheksa vargust pandi toime Tartus ja neli Võrus. Peaasjalikult olid kuriteos kahtlustatavate huviorbiidis magalarajoonides korrusmajade juures seisnud sõidukit, mida öisel ajal rüüstati.

Tartu politseijaoskonna varavastaste kuritegude menetlusgrupi juht Tauno Pärli kirjeldas, et esimeste vargusjuhtumite aset leides asus politsei koguma tunnistajaid, turvakaamerasalvestusi ja teisi tõendeid, et kuriteos kahtlustatavad võimalikult kiiresti kindlaks teha.

3 kahtlusalust vanuses 19-20 eluaastat

Tabatud Noormehed tunnistasid oma süüd ja ütlesid, et teenisid kriminaalset tulu varastatud katalüsaatoreid kokkuostu viies. Vargustes kahtlustatavad mehed on vanuses 19-20 eluaastat. Neist üks on varem kriminaalkorras karistatud.

Täpsemate üksikasjade selgitamiseks jätkub kriminaalmenetlus vargust käsitleva paragrahvi alusel, mis võib süüdimõistmisel kaasa tuua rahalise karistuse või kuni viie aasta pikkuse vangistuse.

Viimane samasugune katalüsaatorite varguslaine tabas Lõuna-Eestit aasta tagasi. Politsei tegi toona kindlaks, et ka nende katalüsaatorite varguste taga olid kaks kohalikku meest, kellele kohus mõistis erinevate süütegude eest karistuseks reaalse vangistuse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.