Uudis

Politsei tabas sadadelt autodelt rehve varastanud mehe tavatu operatsiooniga

Sarivaras rüüstas Tallinna kandis viimastel aastatel Toyota Land Cruiserite tagavararattaid ning tükk aega ei õnnestunud politseil teda tabada, kuni korraldati tavatu operatsioon: mitme seda marki auto ratastesse peideti raadiosaatjad, kirjutab ERR.

Nagu paljudel maasturitel, asub valuvelg koos rehviga Toyota tagaosas põhja all ja on auto külge kinnitatud üksnes ketiga. See teeb näppamise varga jaoks väga lihtsaks.

Varga tabamiseks rentisid kindlustusfirmad kamba peale mõned samasugused Land Cruiserid, varustasid tagavararattad raadiosaatjatega ja parkisid potentsiaalsetesse varguse piirkondadesse.

Loetud päevad pärast Tallinnas, Sõpruse puiesteel lõksu üles seadmist näkkas – vargad võtsid kaasa tagaratta, kuhu oli hoolikalt ära peidetud raadiosaatja. Signaal näitas, et varaste punker ei asugi kaugel – rehv viidi vaid paarisaja meetri kaugusele Tildri tänavale.

Politsei jälgis mõnd aega, kuidas rehvid mööda Tallinna liiguvad, et näha, kuhu need lõpuks välja jõuavad, ning saada jälile tervele rühmitusele. Ühel päeval see juhtuski ja politsei suundus oma jõududega ühte Tildri tänava garaaži, kust leidis varga.

Loe pikemalt ERRist.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.