Uudis

Politsei: Tartus raudteele ohtlikult lähedale jäänud bussi olukorras võis süüdi olla hommikune tipptund

Foto: Elmo Riig, Sakala / Scanpix Baltics

Geeniuse autportaal kirjutas täna Tartu linnaliinibussist, mis sattus raudteele ohtlikult lähedale. Politsei sõnul võis selles süüdi olla hommikune tipptund.

PPA pressiesindaja Kerly Virk sõnas, et politseile on kõnealusest vahejuhtumist teada täpselt nõndapalju, kui veebis olevast videost on näha.

“Reeglina ei ole sel ülesõidul taolisi probleeme tekkinud. Seepärast on varasemalt olnud ka keerukas näha ette probleemi, mis antud bussijuhil sel raudteeülesõidul tekkis,” lausus ta.

“Olemasolevale infole tuginedes võib eeldada, et olukord leidis aset hommikusel tipptunnil Tartus Aardla raudteeülesõidul.”

Ta lisas, et ilmselt venis kaht raudteeülesõitu ületada soovinud autode kolonn nõnda pikaks, et buss ei jõudnud enne rongi lähenemist seda aegsasti ületada. Buss võis seega jääda autode rivis kohta, kus tema taga sulgus tõkkepuu ning edasisõitu takistasid teised ees olevad masinad.

Videost on näha, et bussijuht on püüdnud päästa, mis võimalik ning jätnud seejuures rongile liikumiseks vaba tee ilma, et keegi ohus oleks.

“Selliseid olukordi ja võimalikku ohtu aitab vältida, kui raudteeülesõidule lähenedes hinnata põhjalikult, kas antud autokolonnis liikudes saab turvaliselt ülesõidu lõpuni teha. Kui mitte, siis tuleb jääda ootele, kuni ees sõitvad autod on piisavalt edasi sõitnud ja raudteeülesõidu vabastanud nii, et saate selle kindlapeale lõpuni ohutult ületada,” lausus ta.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.