Uudis

Politsei võtab kasutusele liiklusdroonid

Foto: Dmitri Kotjuh/Jarva Teataja/Scanpix

Politsei võtab liiklusjärelevalves ja avariikohtadel kasutusele droonid. Eelkõige loodetakse droonide abil tabada ohtlikke manöövreid tegevad autojuhid aga ka need sõidukid, mis oma sõidumaneeriga liiklust takistavad.

Politseinikud lubavad, et sel viisil nad drooni abil autojuhtidega tõtt vaatama ei hakka. Pigem ikka jääb droon liiklejale märkamatuks, küll aga võib lähedalasuv politseipatrull autot peatades ette näidata varasemalt tehtud liiklusrikkumise, mis on fikseeritud mitte enam maa pealt vaid juba õhust, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Täna me ise oleme mõelnud, et droon võiks olla abivahendiks meil näiteks aeglaste sõidukite väljaselekteerimisel, mille järgi on kolonnid tekkinud ja mitte eesmärgiga alati karistada, aga pigem küsida seda põhjust Teine pool on keelatud möödasõidukohad, kus on järelevalveametnikud keeruline seda teha aga läbi droonisilma on see pilt meil olemas ja patrull saab reageerida, kui see auto on temani jõudnud,” ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse välijuht Tanel Pajumaa.

Loe pikemalt ERRist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.