Uudis

Politseiauto kaamera: järjekordne joobes juht üritas Tallinnas politsei eest põgeneda

Liiklusjärelevalvekeskus avaldas video, kus Ida-Harju politseijaoskonna patrull märkas liikluses kahtlaselt käituvat sõidukit ning peale mõne minutilist tagaajamist ja väikest sportlikku vahepala, tabas võrkaia otsa kinni jäänud juhi.

Alkoholijoobes 42-aastane meesterahvas oli unustanud oma varasemad samalaadsete rikkumiste eest saadud karistused ning ka asjaolu, et ta ei ole kunagi juhtimisõigust omanud. Harju maakohtu otsuse kohaselt tuleb mehel 25 päeva aresti kohseselt ära kanda.

Kohus

⚖️KOHUS⚖️Liiklusjärelevalvekeskus avaldab tänu Ida-Harju politseijaoskonna patrullile, kes märkas liikluses kahtlaselt käituvat sõidukit ning pärast mõneminutilist tagaajamist ja väikest sportlikku vahepala, tabas võrkaia otsa kinni jäänud juhi.Alkoholist tublisti julgustust kogunud 42-aastane meesterahvas oli unustanud oma varasemad samalaadsete rikkumiste eest saadud karistused ning ka asjaolu, et ta ei ole kunagi juhtimisõigust omanud. Harju Maakohtus tuletati isikule tema varasemad patud meelde ja seekordse kohtuotsuse kohaselt tuleb tal 25 päeva aresti kohseselt ära kanda. See peaks olema piisav aeg oma tegude üle järgi mõelda.Kas teadsid, et juhtimisõiguseta või eelnevalt alkoholi tarvitanud juhina liikluses osaledes ja põhjustades süülise liiklusõnnetuse, hüvitab liikluskindlustus kannatanule kahjud, kuid hiljem nõuab süüdlaselt kahjud sisse? Eesti Liikluskindlustuse Fondi andmetel on 2019 aasta esimese 6 kuu keskmine ühe liiklusõnnetuse kahju 1791 eurot. Suurim liiklusõnnetusega tekitatud kahju on Eestis olnud 2,7 miljonit eurot (2015). Tõenäos, et alkoholi tarvitanud või juhtimisõigust mitteomav juht satub liiklusõnnetusse on kordades suurem kui korralikul sõidukijuhil.Kui oled tarvitanud alkoholi või ei oma juhtimisõigust, siis mõtle võimalikele tagajärgedele enne, kui tagajärjed ennast ise meelde tuletavad❗️#liiklusjärelevalvekeskus#liikluspolitsei#kohus

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Teisipäev, 1. Oktoober 2019

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.