Uudis

Politseile meeldib mõte panna praamile kiirustajad sadamas järgmist praami ootama

TS Laevad praam.Foto: Shutterstock

Geeniuse toimetaja Ronald Liive kirjutas sel nädalal arvamusloo, kus pakkus välja, et Saaremaal annaks kiiruseületamisi vähendada, kui kombineeritaks keskmist kiirust mõõtvad kiiruskaamerad, rahunemispeatus ning praamile pääsemise süsteem.

Saaremaa vald, maanteeamet ning politsei- ja piirivalveamet (PPA) leiavad, et arvamusloos esitletud ideel on jumet, kuid selle realiseerimine vajab märkimisväärseid muudatusi.

Saaremaa valla meediaspetsialist Risto Kaljuste sõnul on tegu väärt ideega, mille peale annab mõelda, kuid pigem langeb see valla pädevusest välja ning sellega peaksid tegelema maanteeamet ning PPA.

Maanteeameti strateegilise planeerimise osakonna liiklusohutuse strateegialoome juht Alo Kirsimäe peab arvamusloos käsitletud lähenemist pigem realistlikuks, kui utopistlikuks ideepüstituseks. Samas eeldab see Kirsimäe sõnul märkimisväärset muudatuste tahet nii isiku kui riigi tasandil.

PPA innovatsiooninõunik Elari Kasemets leiab, et mõte ühendada kiiruskaamerad, rahunemispeatus ja praamile pääsemise süsteem on väga hea ja väärt edasiarendust.

“Ühtlasi toetame mõtet soetada Eestisse keskmist kiirust mõõtvad kaamerad. Rahunemispeatuse katsetamine näitas meile, et teistsugused lähenemised liiklusjärelevalves omavad suurt mõju ja kindlasti tasub neid proovida. Kuid samuti õppisime, et praeguses õigusruumis on väga keeruline sääraseid lahendusi testida,” ütles Kasemets.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.