Uudis

Pooled Volkswageni mudelid pole uutest heitgaasitestidest läbi saanud

Volkswagen Bora mudelid tootmisliinil. Foto: Scanpix/REUTERS/Stringer.

Volkswageni sõnul on vaid pooled nende praegusest mudelivalikust saanud läbi uutest heitgaasi regulatsioonidest, mistõttu on tootjal nüüd raskusi mudelite müügi ja tarnega.

“Uued testid on tülikad ja võtavad kaks kuni kolm korda rohkem aega kui varem. Isegi erimudelid tuleb eraldi testida,” ütles Volkswageni müügijuht Thomas Zahn. Hetkel on uued regulatsioonid edukalt läbinud vaid seitse mudelit neljateistkümnest. Täieliku luba pole saanud ka Volkswageni enimmüüv Golf.

Viivituste tõttu on Volkswageni tarneajad populaarsemate mudelite seas pikemaks veninud ja ulatuvad kohati kuni poole aastani, teatasid osad Saksa esindused Autocarile.

WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure) on uus protseduur, mis asendab 80ndatel loodud NEDC testi. Kui NEDC põhines vaid teoreetilistel ja laboriandmetel, siis WLTP testitsükkel põhineb tegelikel sõiduandmetel. Seetõttu on testid ka põhjalikumad ja võtavad rohkem aega.

WLTP hakkas täiesti uutele autodele kehtima möödunud aasta septembrist ja kehtib kõikidele uutele registreeritud autodele 2018. aasta 1. septembrist. Euroopa Liidus võib teatud koguses müüa 2019. aasta septembrini ka hetkel laos olevaid sõidukeid, mis läbisid vana testi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.