Uudis

Porsche 718 Boxster Spyder ja Cayman GT4 on saabunud

Kõige ekstreemsemad praeguse põlvkonna Porsche Boxster ja Cayman sportautode variandid 6-silindriliste mootoritega on kohal.

Ajakirjandus ja Porsche fännid on ühiselt kritiseerinud ühte kindlat miinust viimase 718 Boxster ja Cayman sportautode juures. Selleks on muidugi mootoriheli, mida teeb turboga 4-silindriline mootor.

Siiani on kõikidel Boxster ja Cayman variantidel, kaasa arvatud S ja GTS mudelitel, kasutuses olnud turboülelaadimisega 4-silindrilised jõuallikad. Kuigi mootori töö auto kiirendamisel on rohket kiituväärt, pole heli ikka päris see, mis varasematel 6-silindrilistel.

Lõpuks on Porsche avaldanud kõige-kõigemad mudelid 718 mudelitest ja nagu kõlakate kohaselt juba vihjatud oli, on keskmootoriga sportautod mõlemad vabalthingava 6-silindrilise jõuallikaga.

Uus 4-liitrine mootor on arendatud 911 Carrera mudelites leiduva 6-silindrilise turbomootori baasil, kuid on siiski vabalthingav. Mõlemad 718 Boxster Spyder ja Cayman GT4 saavad identse võimsuse, milleks on 420 hj (35 hj rohkem kui eelmise põlvkonna GT4).

Pöördemoment on 420 Nm, mis on identne Boxster ja Cayman GTS mudelitega tõestades, et alati ei pea lisama turbo suure väände saavutamiseks. Mootori piiraja on lausa 8000 pöörde juures, mis peaks päris mõnusalt kõlama.

Mootoriga on liidetud muidugi 6-käiguline manuaalkast (PDK automaat pole valikuski) ja sajani kiirendus kestab mõlema auto puhul 4,4 sekundit. See on 0,2 sekundit kiirem kui Boxster ja Cayman GTS mudelid manuaalkastiga.

Kuid jõuallika osas pole vaeva nähtud vaid võimsusega. Lisatud on ka uutel autodel bensiini kübemefilter ja silindrite väljalülitamistehnoloogia, et kütust säästa. Keskmine kütusekulu on Porsche sõnul 10,9 l/100km.

718 Cayman GT4 tunneb ennekõike ära suure tagaspoileri järgi, mis lisab 12 kg surujõudu 200km/h kiiruse juures. 718 Boxster Spyderile lisab tagaosas surujõudu aga uuendatud diffuusor, mis leidub ka Cayman GT4-l.

Boxster Spyderi peamiseks erinevuseks lahjemate variantide kõrval on muidugi tekstiilist katus, mis ei liigu elektriliselt. Sarnaselt varasemate Boxster Spyderitega vajab eemaldatav katus rohkem vaeva autojuhilt või tema kaasreisijalt.

Mõlemal mudelil on samuti uuendatud ka vedrustuse seadistust, mis on 30 mm madalam. Ka stabiilsus- ja veojõukontroll on eraldi tuunitud Spyder ja GT4 mudelite jaoks. Kummagi auto kaalu pole Porsche hetkel avaldanud.

Hetkeinfo alusel peaks 718 Boxster Spyderi hind algama umbes 82 500 eurost ja Cayman GT4 84 700 eurost.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses