Uudis

Porsche 911 Speedster on viimane erimudel enne uut mudelipõlvkonda

Porsche avaldas Pariisi autonäitusel viimase variandi praegusest 991-generatsiooni 911 sportautost. Speedster pakub retrostiilis välimust võimeka GT3 mudeli tehnikaga.

Viimane hurra praeguse 911 mudeli põlvkonnale on lahtine Speedster mudel, mis tähistab samuti ka autotootja 70. sünnipäeva. See on peaaegu identne varasemalt avaldatud kontseptautoga ja tootmisse jõudev mudel on koheselt äratuntav.

Välimuselt on uhiuus Speedster sarnane eelmise (997) põlvkonna omaga, kus tagumiste istmete taga tekstiilkatuse asemel on lihtsalt kaks mühku, inspireeritud sarnastest 911 mudelitest 1980ndatel.

Tüüpilised uuendused Speedsteri mudeli puhul on veel näiteks madalam esiklaas, mis on samuti suurema kalde all ja sellest tulenevalt ka madalamad küljeaknad. Samuti on kütuseluuk liikunud kapoti keskele nagu see oli ka varasemal kontseptautol.

Porsche pakub klientidele ka “Heritage Design” paketti, kus saab valida retrohõngulise disainiga velgi ja muid eksklusiivseid lahendusi. Seda kõike ikka selleks, et vägagi rariteetne Porsche veel rariteetsemaks teha.

Tekstiilist katuse sarnane lahendus on uuel mudelil muidugi olemas, kuid see pole mõeldud sõiduajal kastamiseks. Kasutus piirdub pargitud auto interjööri kuivana hoidmisega. Seega, kui sa saad sõites märjaks, ei sõida sa küllalt kiiresti.

Tehnilises mõttes on uus Speedster aga omajagu erilisem, kui seda oli eelkäia. Kui 997 sai endale vägagi kiidetud, kuid siiski mitte kõige karmima GTS mudeli veermiku ja jõuallika, saab uus mudel kogu tehnika praegusest GT3 mudelist.

See muidugi tähendab ka vapustava heliga vabalthingavat mootorit, mille piiraja on alles 9 000 pöörde juures. Võimsust on üle 500 hj ja käigukastiks ikka ainuõige 6-käiguline manuaal.

Varem mainitud juubelitähistus väljendub viimases 911 mudelis tootmiskoguses. Nimelt valmistatakse täpselt 1948 sõidukit viidates esimese Porsche sportauto väljalaske aastale 70 aastat tagasi.

Kuigi hinda Porsche ei avaldatud, siis vaadates autotootja eksklusiivsete mudelite populaarsust on praeguseks juba tõenäoliselt hilja kohaliku esinduse aadressi otsima hakata. Porsche 911 Speedsteri tootmine algab tuleva aasta teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.