Uudis

Porsche 911 sportauto uus generatsioon on siin ja teada on juba ka Eesti hinnad

Porsche näitas Los Angelese autonäitusel kauaoodatud 911 sportauto uut generatsiooni. Esimesena avaldati Carrera S ja 4S variandid.

Järjekorras kaheksas põlvkond, koodnimega 992, on tüüpiliselt Porsche sportautole evolutsiooniline uuendus, mis hõlmab palju väikeseid, kohati märkamatuid uuendusi.

Välimuselt on suurim muutus ennekõike tagaosas, kus tuled on muutunud modernsemaks, lisades viimasel ajal populaarseks muutunud pika LED tagatule riba. Laiemaks on muutunud ka mootorit kattev võre ja liikuv tagaspoiler.

Samuti leiab välistest detailidest ukselingid, mis väljuvad, kui näiteks auto lukust lahti teha. Erinevalt viimasest kahest 997 ja 991 põlvkondadest pakub Porsche uut 911te vaid ühe kindla kere laiusega.

Praeguse põlvkonna 911 Carrera ja Carrera S mudelid on natuke kitsama kerega, kui näiteks võimsamad tagaveolised või nelikveolised variandid. Järgmisel aastal saabuval 911l on saadaval vaid laiem kere, mille tunneb ära laiemate “puusade” ja esirattakoobaste järgi.

Interjöör on teinud läbi aga hoopis suurema muutuse. Armatuurlaua keskel on 10,5-tolline ekraan ja muutunud on ka mõnusalt pihku asetsev PDK automaatkasti käigukang, mis on nüüd sootuks väiksem.

Kadunud on nuppude jada käigukangi kõrvalt, millest osad on liikunud ekraani alla ja mõned sootuks haihtunud. Nüüd saab varem nuppude poolt kontrollitud funktsioone, nagu näiteks summutite valjemaks muutmine, kontrollida ekraanilt.

Auto oskab märja tee heli kuulata

Sõidurežiimides on esimest korda ka märjale teele mõeldud valik. Huvitav osa uuest sõidurežiimist on aga see, et auto tunneb ise ära, kui tee on märg. Esirattakoobastes on eraldi sensorid, mis kuulevad heli järgi ära märja teekatte ja annavad juhile soovituse muuta sõidurežiimi vastavalt.

Jõuallikaks hetkel avaldatud Carrera S ja Carrera 4S mudelitel on 3-liitrine, kahe turboga, kuuesilindriline mootor, mis toodab 450 hj ja 530 Nm. Uus PDK automaatkast on saanud juurde ühe käigu ja on nüüd 8-käiguline ning samuti ka 20 kg raskem. Kokku kaalub uus 911 umbes 50 kg enam, kui peatselt müüki lõpetav mudel.

Kui valida ka SportChrono paketi, saab automaatkastile tarkvara, mis muudab vahetused natuke kiiremaks. Sellisel juhul on kiirendus tagaveolisel mudelil 3,5 ja nelikveolisel vaid 3,4 sekundit. Automaadi kõrval saab muidugi valida ka manuaali, mis püsib sarnaselt praeguse mudeliga seitsmekäigulisena.

Järgmisel aastal saabuva 911 Carrera S ja Carrera 4S mudelid on tellitavad juba nüüd. Eestis on baashinnaks Carrera S-il 120 480 eurot ja Carrera 4S-il 128 400 eurot.

Tüüpiliselt Porsche effektiivsusele on ka automargi ametlikul Eesti lehel konfiguraatoris uued mudelid olemas. Endale sobiva 911 saad ehitada siin.

Vaata ka videot uuest 911st, kus tuntud autoajakirjanik Henry Catchpole näitab kõiki detaile uuest Porsche sportautos.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.