Uudis

Porsche ja Pixar ehitavad “Autode” multika aastapäeva puhul ühe päris Sally Carrera

Klipp projekti tutvustavast videost ning siin pole veel tegu selle autoga, mida ehitama hakatakse. Tuuleklaas saab olema ikka läbipaistev.

Tänaseks on vähe lastgea peresid, kus ei teataks Pikne McQueeni seiklusi. Kiired autod ja südantsoojendavad hetked filmis on nii mõnelegi noorele vaatajale jätnud märgi, millest hiljem on välja kasvanud autodega seotud hobid või isegi püüdlus samalaadse elustiili poole.

Kes aga pole Pikne McQueeni eluga kõige paremini kursis, siis tegemist on Pixari kompanii poolt loodud igati ettevõtlikku, aga muidugi egoistliku ja ülbe võidusõiduauto looga. Põhitegevus toimub Radiator Springsi linnakeses, kus elu veereb oma rahulikus tempos. Linnakeses on end sisse seadnud teiste autode kõrval ka Sally Carrera, endine edukas ja rikas suurlinna advokaat.

Õdusasse eluolusse toob aga elevust võidusõitja Pikne McQueeni saabumine, kes suudab linnakeses tekitada parasjagu segadust. Selleks, et mitte kogu filmi ümber rääkida, võib lühidalt öelda, et Piksest ja Sallyst saab filmi lõpus õnnelik paar.

Sally saab päriselt teoks

Käesoleval aastal saab Porsche Carrera põhjal loodud Sally tegelaskuju 20 aastaseks ning selle tähistamiseks on Porsche ja Pixari koostööna valmimas reaalne auto. Peamiseks eesmärgiks on viia see heategevuslikule oksjonile, mille tulu soovitakse suunata noorte neidude ja tütarlaste abistamiseks loodud heategevuslikule organisatsioonile Girls Inc. ning ÜRO põgenike agentuurile toetamaks Ukraina sõjapõgenikke.

Auto luuakse täielikult tänavalegaalsena, mis tähendab, et ostja võib sellega ringi vurada, mil iganes soovib. Muidugi tuleb mainida ära, et kuigi Pixar ja Porsche teevad koostööd, siis on siiski otsustatud, et autost ei hakata täielikku koopiat tegema, vaid Sally on pigem inspiratsiooniks.

Porsche Põhja-Ameerika president ütles selle projekti kohta nii: “Minu enda tütred kasvasid koos Sallyga üles ja see on suurepärane, et sellist erilist aastapäeva saab tähistada millegi tähendusrikkaga, mis aitab ka paljusid teisi. Sally hinge ja uue 911 ühendamine on olnud äärmiselt huvitav, sest see on mõeldud sõitmiseks ja nautimiseks. Nagu Sallylgi, on ka auto eesmärk aidata teisi ja see muudabki auto väga eriliseks.”

Porsche ei ole praeguse seisuga nimetanud kindlalt alghinda ja oksjoni asukohta, kuid oksjoni läbiviiaks on RM Sothesby’s. Rohkem informatsiooni auto ja oksjoni asukoha kohta tuleb aasta jooksul juurde.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.