Uudis

Porsche ja Red Bulli ühisest F1 meeskonnast ei saa kahjuks asja

Foto: Porsche

Tänavu on pikalt tiirelnud kõlakad, et Porsche võib liituda F1 karuselliga. Nimelt käisid läbirääkimised Red Bull meeskonnaga, et luua ühine meeskond koos uue, Porsche arendatud jõuallikaga. Nüüd on selge, et seda kahjuks ei juhtu.

Täna teatas Porsche, et mõlemad ettevõtted on ühiselt otsustanud läbirääkimised lõpetada. Saksa autotootja sõnul oli nende eesmärgiks alati saavutada võrdne partnerlus, mis ei hooma pelgalt Porsche jõuallikat, vaid ka ühist Red Bulli ja Porsche meeskonda.

Kuna soovitud võrdsust ei suudetud saavutada, on potentsiaalne Porsche liitumine F1 võistlussarjaga hetkel peatatud. Autotootja ise kinnitab aga, et tänu F1’te saabuvatele uuetele reeglitele, mis jõustuvad aastal 2026, on see siiski nende huviorbiidis ja olukorda jälgitakse.

Vastupidiselt Porschele teatas Audi kaks nädalat tagasi, et nemad liituvad F1 karuselliga 2026. aastal. Oma jõuallikat arendav autotootja pole hetkel veel kinnitanud, mis meeskonnaga koostööd tegema hakatakse. Vähemalt on üks Volkswagen grupi automark lõpuks tagasi autospordi tipus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.