Uudis

Porsche LMDh auto saab V-8 mootori ja alustas juba ka testidega

Fotod: Porsche

Porsche naasmine kestvussõidu tippklassi jõuab kätte järgmisel aastal ja nende uut LMDh-klassi võidusõiduautot oleme juba stuudio piltides näinud. Nüüd on auto jõudnud rajale ja Saksa autotootja on jaganud ka rohkem infot sõiduki enda kohta.

Koostöös keretootjaga Multimatic on Porsche jõudnud esimeste testsõitudeni siiani veel mudelinimeta ringrajaautoga. Kõikide LMDh-klassi autode seas ühesugune ja kindla spetsifikatsiooniga hübriidsüsteem pole veel autosse lisatud, kuid see-eest on teada, millise sisepõlemismootoriga tegu on.

Uue võidusõiduauto keskel asetseb kahe turboga V-8, mis on tootmises oleva jõuallika baasil ehitatud. Baasiks on väga tõenäoliselt võetud siis ainuke turbodega V-8, mis Porsche mudelites kasutuses on: 4-liitrine mootor, mida leiab Panamera ning Cayenne GTS ja Turbo mudelitest.

Hetkel pole Porsche mootori mahtu kinnitanud, seega ei tea, kui palju on tootmisest tulnud mootor võidusõidu tarbeks modifitseeritud. Thomas Laudenbach, Porsche autospordi osakonna asepresident, kinnitas, et jõuallika valikuid oli neil alguses mitmeid.

“Meie tootevalik pakub mitmeid väga häid mootoreid, mille baasil ehitada,” sõnas Laudenbach. “Me otsustasime V-8 kasuks, kuna see pakub parimat kombinatsiooni suutlikkuse, kaalu ja maksumuse osas.”

Koos hübriidajamiga peaks koguvõimsus ulatuma umbes 680 hobujõuni. Kuigi regulatsioonide kohaselt on mootorite maksimum pöörete kiirus kuni 10 000 pööret minutis, ei tasu oodata sellist ulatust Porsche jõuallikast.

Porsche sõsarbränd Audi on samuti kinnitanud oma naasmist kestvussõidu tippklassi 2023. aastaks, täpselt sama Multimatic kere peale ehitatud autoga. Kuna ka Audi sportlike sõidukite valikus on sama 4-liitrine kahe turboga V-8, siis on oodata ka sama võidusõidu jõuallikat Audi autole.

Porsche saabuv LMDh võidusõiduauto debüüt sõit saab olema järgmise aasta jaanuaris, Daytona 24-tunni sõidus, USA kestvussõidu IMSA seerias. Enne seda saab kindlasti veel auto kohta palju teada, kaasa arvatud nime ja täielikult avaldatud disaini.

Tuleval aastal plaanib Porsche võistelda kahel rindel, võttes osa nii kõrge tasemega USA sarjas IMSA kui ka rahvusvahelises World Endurance Championship (WEC) seerias, mille kroonijuveeliks on muidugi Le Mans’i 24-tunnine kestvussõit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.