Uudis

Porsche seadis üles esimesed elektriautode kiirlaadijad, mis on võimsamad kui kellegil teisel

Porsche Mission E kontseptauto laadimispistik. Foto: Porsche

Porsche avas tänavu juulis uue kontori Berliinis, mille juurde kuulub ka kaks esimest kiirlaadijat elektriautodele.

Automaailm liigub aina rohkem elektrimootorite suunas, mis tähendab ka suuremat vajadust laadijate järgi. Kuigi Porschel pole hetkel veel ühtegi elektriautot, teeb ettevõte juba valmistusi tulevaste mudelite laadimiseks. Märkimisväärne uute laadijate puhul on aga laadimisvõimsus, mis on hetkel 150 kilovatti, kuid tulevikus võib see tõusta kuni 350 kilovatini.

Kõige kiiremad laadijad

Juba praegune võimsus on suurem, kui Tesla kiirlaadjiatel (120 kilovatti), aga Tesla omadest pea kolmekordselt suurem võimsus muudab elektriuto akude laadimise ajad palju lühemaks. Täpselt kui palju lühemaks? Plaanis oleva elektriauto Mission E laadimine kuni 80-protsendilise mahuni toimuks 15 minutiga. See oleks siiski kauem, kui traditsioonilise fossiilkütuse tankla külastamine, kuid märkimisväärselt lühem aeg, mida hetkel elektriautod vajavad.

Järgnevad kiirlaadijad on Saksamaa autotootja poolt juba ehitusel USA peakontoris Atlantas ja plaanid veel enamate paigaldamiseks on muidugi haudumas.

Porsche Mission E kontseptauto. Foto: Porsche

Esimene Porsche elektriauto tuleb müügile eeldatavasti 2019. aastal, mis on kahe aasta taguse Mission E kontseptauto põhjal valminud produktsioonimudel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.