Uudis

Porsche Taycan tegi järjekordse rekordi – siseruumi tippkiirus

Foto:Porsche.

Porsche elektrisportauto Taycan ei väsi rekordite jahtimisest. Vähe sellest, et elektriautode ringrajarekordeid ridamisi nopitakse, on autotootja Ameerika staap otsustanud masinat kasutada kõige kiirema siseruumis saavutatud kiiruseni jõudmiseks.

Seepärast võetki kampa American GT sarja sõitja Leh Keen, kes istus Taycan Turbo S rooli ning asus kiirust jahtima Ernest N. Moriali messikeskuses, mis paikneb Lousiana osariigis New Orleansi linnas.

Seni on siseruumi kiirusrekordiks olnud täpselt 140 km/h, mis saavutati 2013. aastal Helsinki Expo Centre keskuses Mikko Hirvoneni poolt. Sõidukiks oli siis Speed Car XTRM Crosskart.

Kogu katse peab toimuma ruumis sees

Taycan Turbo S roolis tabas Keen aga 165,2 km/h tunnikiirust. Kusjuures Guinnessi rekorditeraamatu reeglistik näeb ette, et kiiruse mõõtmiseks peab auto siseruumis alustama ja lõpetama paigalseisuga. Kusagilt uksest sisse-välja lipsata ei tohi.

Taycan Turbo S kiirendab nullist sajani ametlikult 2,8 sekundiga ning selle peatamisel on abiks üüratu suured süsinik-keraamilised pidurid. Parimaks võimalikuks pidamiseks eelsoojendati rehvid Porsche poolt üles.

Ernest N. Morial Convention Centre on enam kui miljoni ruutmeetri suurune messikeskus Ameerika Ühendriikides. Rekordisõidu teinud piloodi sõnul oli sõit parajalt keeruline, sest pinnas oli libe ning pidamise ennustamine raske.

Videot saab näha siit:

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.