Uudis

Porsche Taycan Turbo sai Ameerikas ootamatult väikse ametliku sõiduulatuse

Kõigepealt oli NEDC standard, millega autotootjad said paberil ulmeliselt väikseid ametlikke kütusekulusid. Olukord normaliseerus natuke nüüd kasutusel oleva WLTP standardiga, kus paberil näidatavad kulud on reaalsemad.

Elektriautode puhul, eriti kui asi puudutab Tesla konkurente, on väga oluline näitaja EPA ehk Ameerika keskkonnaagentuuri mõõdetud ametlikud tulemused ja selles läks Porsche Taycan Turbol väga kehvasti, eriti kui võrrelda Tesla Model S’iga, kirjutab portaal Electrek.

WLTP järgi on Taycan Turbo sõiduulatus 280 miili ehk “kuni 450 km”, EPA pani aga läbisõiduks napid 201 miili ehk 323 kilomeetrit. Kuna võimsam Turbo S on ka WLTP järgi veelgi väiksema läbisõiduga, siis võib tulla sellele ka alla 200 miili tulemus.

Võib olla on Porschel rohkem reservi

Võrdluseks on toodud Tesla Model S kõige kiirem versioon, mille sõiduulatus on EPA järgi 348 miili ehk 560 kilomeetrit. Akude mahutavus on Taycan Turbol 93,4 kWh ja Teslal 100 kWh.

Electreki hinnang sellel tulemusele on, et väiksem sõiduulatus oli ootuspärane, kuna auto on päris raske. Samas tuuakse välja, et üheks põhjuseks võib olla uute tootjate konservatiivsus akude mahu kasutamisel ning hiljem võidakse tarkvara abil seda tõsta. Jaguar I-Pace’i ja Audi e-troni puhul oli olnud samasugune olukord.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses