Uudis

Porschega 217 km/h sõitnud ja seejärel metsa jooksnud mehe kohtuasi jõudis lõpule

17. mail 2020 mõõdeti Tallinn-Narva mnt-l Tallinna suunas liikuva Porsche Cayenne kiiruseks 217 km/h. Kuna õigusrikkumise menetlemine ja teekond otsuse jõustumiseni on aega võtnud, siis avaldas politsei selle juhtumi kohta täpsemat infot alles nüüd.

Politsei sõnul märkas juht kohe, et tema sõidukiirust mõõdeti ja leidis, et parim tegu on proovida vastutusest kõrvale hiilida. Ta parkis kiiresti oma sõiduki lähimasse hoovi ja jooksis metsa. Politseil õnnestus juht kindlaks teha, kuid telefonikõnedele ta ei vastanud. Kui isik lõpuks ise politseiga ühendust võttis, siis väitis ta, et tol päeval juhtis sõidukit hoopis keegi mr. X.

Kuna menetluse käigus kogutud tõendid ja väited kokku ei sobinud, teostati sõiduki ja isikute suhtes toiminguid, mida tavaliselt ollakse harjunud nägema seriaalist CSI. Eksperdid uurisid sõidukit nii ja naapidi ja võtsid ka „juhikandidaatidelt“ proove, kuid Mr. X-i jälgi sõidukist leida ei õnnestunud. Kuna ekspertiisid ja muud tõendid viitasid otseselt, et metsa jooksnud isik oli ikkagi esialgselt juba arvatud sõiduki kasutaja, siis karistati juhti juhtimisõiguse äravõtmisega pikaks ajaks.

Juht karistusega ei nõustunud ja vaidlustas otsuse kohtus. Kohus andis hinnangu kõigile tõenditele, kuulas täiendavalt üle ka tunnistajad (esialgselt end juhiks pakkunud Mr. X jäi kohtu jaoks tabamatuks) ning jättis politsei karistusotsus muutmata. Isik vaidlustas maakohtu otsuse Riigikohtus, kuid kõrgema astme kohus mehe kaebust menetlusse ei võtnud, mistõttu jõustus esialgne otsus, millega võeti isikult juhtimisõigus 16 kuuks. Samuti tuleb juhil tasuda ekspertiisitasud.

17. mail 2020 mõõdeti Tallinn-Narva mnt-l Tallinna suunas liikuva Porsche Cayenne kiiruseks 217 km/h. Miks me sellest…

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Esmaspäev, 1. november 2021

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.