Uudis

Praktiline luksus: ainulaadne Rolls Royce Wraith shooting brake

Rolls Royce’i esimene luksusmaastur Cullinan on saanud palju kriitikat. praktiline küll, aga kas just õnnestunud katse. Õnneks on olemas ka stiilsem lahendus praktilisele Rolls Royce’ile. Kahjuks toodetakse neid aga väga vähe.

Viimaste aastate jooksul kuulsus koguv Hollandis pärit Niels van Roji Design on valmis ehitanud näiteks 2-ukselise Range Rover kupee ja Tesla Model S universaali. Nüüd on järg käes Rolls Royce Wraithil.

Hollandi ettevõte kutsub Rolls Royce Wraith shooting brake stiilis sõidukit Silver Spectre Shooting Brake. Tegemist on Rolls Royce Wraith kupee baasil ehitatud 2-ukselise universaalkerega luksusautoga.

Nagu arvata võiks on Silver Spectre auto esimene pool pea identne tavalise Wraith kupeega. Teisest poolest lähevad asjad aga palju huvitavamaks, kui katuse joon jätkab sirgelt edasi, langedes palju hiljem ja sujuvamalt, moodustades universaalkere.

Täiesti uus katusepaneel on valmistatud täielikult süsinikkiust ning suur pagasiruumi tagaluuk vormib ilmselgelt ainulaadse Rolls Royce’i tagaosa. Pagasiruum on seest viimistletud muidugi nahaga.

Silver Spectre saab sama 6,6-liitrise V12 BMW jõuallika nagu Rolls Royce Wraithil, kuid võimsus on kasvanud 68 hj võrra lausa 700 hobujõuni.

Niels van Roji plaanib ehitada vaid seitse Silver Spectre Shooting Brake luksusautot. Iga sõiduk on viimistletud ainulaadselt tellija maitse järgi ja on kindel, et ükski sõiduk pole identne.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.