Uudis

Prodrive P25: Subaru WRC autode ehitaja valmistab kuulsa 22B baasil 25 uut moodsa tehnoloogiaga autot

Pilt: Prodrive

Prodrive, kes koostöös Subaruga vedas Jaapani autotootja WRC tehasemeeskonda, plaanib valmistada midagi väga erilist kuulsa Subaru Impreza 22B baasil ehk siis restomod.

25 aastat pärast esimese Subaru WRC auto võidukat debüüti, üritab Prodrive taas tabada 1990ndate ralliauto algset tunnetust ja maagiat. Originaal 22B baasil ehitatud sõiduki puhul tagab moderne tehnoloogia, et P25 oleks võimsam, kergem ja veelgi parema juhitavusega.

Jõuallikaks on 2,2-liitrise boksermootori asemel hoopis 2,5-liitrine. Prodrive’i sõnul toodab mootor üle 400 hj ja on paaritatud poolautomaat käigukastiga, mida juht opereerib roolilabadega. Kui algne Impreza 22B kaalus 1270 kg, mis on tänapäeva mõistes kindlasti kerge auto, plaanib Prodrive muuta P25’e veel kergemaks, kasutades palju süsinikkiudu. Kokku toodetakse uut rallikat vaid 25 sõidukit, kõik Prodrive’i enda poolt.

Disaini on üle vaadanud Peter Stevens, kes oli ka originaal Subaru Impreza looja. Tehnilise arenduse poolelt on projekt juhitud Prodrive’i enda tehnilise juhi, David Lapworthi poolt, kes samuti originaal Impreza WRC eest vastutav oli. Seega peaks brittide loodud masin olema väga tõetruu originaalile.

Prodrive P25 teeb oma debüüdi Goodwood Festival of Speedi raames juba järgmisel kuul. Kõik huvilised saavad briti ettevõttega juba ühendust võtta, kui on soovi ühte kahekümne viiest sõidukist broneerida.

Kuigi P25’e hind pole hetkel teada, kinnitas Prodrive, et esimesed sõidukid jõuavad omanikeni juba selle aasta lõpus. Kindlasti ei saa P25 olema odav lõbu, kuna originaal Impreza 22B’d on läinud väga kalliks. Näiteks müüdi Ameerika Ühendriikides üks 40 000 km läbisõiduga 22B enam kui 312 000 USA dollari eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.