Elektriautod

Proovisime järgi, kas Dacia Spring elektriauto tõesti mahutab 4 täiskasvanut?

Dacia Spring Eestis.

Rubriiki toetab

Hiljuti avaldati Dacia esimese elektriauto hinnad. Minimalistlik ja üllatavalt väike elektriauto maksab alates 16 790 eurost, mis teeb sellest Eesti kõige soodsama elektriauto.

Tutvustavas pressiteates oli kirjas, et auto mahutab vabalt neli täiskasvanut. Värskelt Eestisse jõudnud Springi proovisõit ootab meid peagi ees, aga proovisime järgi, kas Dacia väide ruumikuse kohta vastab tõele.

Panime juhiistme paika 1,85-meetrise juhi järgi ja tõepoolest, tema taha mahtus 1,83-meetrine kaasreisija ära küll. Distantsid, mida Springiga läbitakse on nagunii nii väikesed, et sirge isteasend ei jõua ebamugavaks minna.

Küll aga läheb nendest pikkustest edasi keeruliseks. Äärmusena istus juhikohale 1,97-meetrine mees ja siis mitte ei mahu tema taha keegi ära, vaid ka juhil endal läheb raskeks. Nimelt ei teki probleemi mitte jala, vaid pearuumiga. Mugavat ja head istumisasendit nii pikal inimesel leida ei ole võimalik.

Seega esimene katse tehtud. Tuleb tõdeda, et Dacia väide vastas tõele. Neljakesi on selles autos võimalik sõita küll, kui keegi väga üle 1,85-meetri kõrgust ei oma. Järgmised katsed juba tulevikus!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.