Uudis

Proovisime järgi, kuidas töötab uus minutipõhine kaubikujagamise teenus Citybee

Kaubiku jagamise teenus, mis lõpuks Eestisse jõudis

Täna alustas Tallinnas tegutsemist minutipõhine kaubikute autojagamise teenus Citybee, kus teenuse eest tasutakse vastavalt kulutatud ajale ning läbitud vahemaale. Tänu mobiilirakendusele on teenus kättesaadav ööpäevaringselt.

Kaubiku võid võtta kasvõi viieks minutiks ning tagastada selle ükskõik millisesse CityBee parkimistsooni. Näiteks võid kaubiku võtta Laagrist ning jätta selle Viimsis asuvasse parklasse.

Kõik, kes on kasutanud mõnd tänapäevast rakendust (Taxify, Uber jt.) saavad Citybee äpiga kiirelt hakkama. Rakendustepoest on nime järgi kiirelt leitav ning registreerimine käib lihtsalt.

Registreerumiseks varu natuke aega

Kaubikute asukohad on piisavalt tihedalt jaotatud

Lisaks maksekaardile tuleb arvestada sellega, et rakendus tahab ka pilti su juhiloast mõlemalt poolt ja selfit su näost. Seejärel lähevad need kolm pilti verifitseerimisse. Mina sain kinnituse paari minuti jooksul, aga kas see saab olema standardkiirus või tuleb mõnikord kauem oodata, ei tea.

15 minutiks broneerimine on tasuta

Kui oled end registreerunud ja vajaliku info sisestanud, siis saad valida kaardilt endale sobivas kohas kaubiku ja selle broneerida. Veerand tundi broneeringut on tasuta.

Broneerisin kaubiku, mis asus Sõle tänaval

Kui jõuad bussini, on asi lihtne. Vajutad rakenduses “Ava”, käib klõps ja uksed lähevad lahti. Võti käivitamiseks asub autos nähtava koha peal ja saadki sõitma hakata.

Kuidas toimub hinnastamine ja kas peab uuesti täis tankima?

Eraldi kütuse eest maksma ei pea. Rakendus võtab raha aja ja läbisõidu pealt. Mida pikemalt kasutad, seda soodsam, aga näiteks 1 minut on 0,29 senti, üks tund on 9,90 ja üks päev on 44,90 eurot.

Iga läbitud kilomeetri eest lisandub veel 20 senti.

Kaubaruum on väga suur ja tavakasutaja veab sellega ära põhimõtteliselt kõik, mis vaja

Autos on kütusekaart, millega saab autot tankida, aga kui seda kuritarvitad, siis on trahv 300 eurot.

Vajalik teenus

Esimene kiire test oli õnnestunud ning maksis mulle 1 euro ja 45 senti. Seda seetõttu, et ma tegin vaid parklas tiiru ja panin auto kohe tagasi. Sõiduk oli puhas, väga mahukas ja piisava varustusega.

Sõitsin vaid paar minutit ja parklas, seega kilomeetritasu ei lisandunud

Esimesed 20 kaubikut hakkavad esialgu asuma Tallinna, Laagri ja Viimsi erinevates parkimistsoonides, näiteks kaubanduskeskuste ja suuremate ehitus- ja mööblipoodide vahetus läheduses.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.