Uudis

Purjus mees üritas Tallinnas politseiautoga minema sõita

Pilt on illustratiivne.Foto: Scanpix

16. juuni öösel üritas alkoholijoobes mees Tallinnas politseiautot ärandada.

Kella 4 ajal varahommikul sai politsei väljakutse Sõle tänaval asuvasse tanklasse, kus 43-aastane mees andis teada, et tundmatu seltskond on rünnanud teda ja tema sõpra.

Kohale jõudnud patrullpolitseinikud leidsid eest 43-aastase, 41-aastase ja 38-aastase mehe. Mehed väitsid, et neile tungis kallale võõras seltskond, kes lahkus sündmuskohalt.

Politseinikud asusid olukorda lahendama, unustades süütevõtme pargitud, kuid lukustamata autosse, ning läksid tanklasse, et tutvuda videokaamerate salvestistega ja näha, kas väidetav kallaletung on kaamerapildile jäädvustunud.

Pärast salvestiste vaatamist väljus üks politseinikest tanklast, et võtta kohalviibijate andmed. Sel hetkel nägi ta, et 43-aastane alkoholijoobes mees on politseiauto roolis ning on asunud sellega sõitma.

“Politseinik lähenes kiirelt sõidukile ja andis mehele korralduse sõidukist väljuda. Mees korraldusele ei allunud, mispeale avas patrullpolitseinik juhipoolse ukse, et mees roolist kõrvaldada,” kommenteeris Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

“Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni ning juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb joobes sõiduki juhtimist,” lisas ta.

Esmaspäeval mõisteti 43-aastane mees juba kohtu poolt kuriteo toimepanemises süüdi. Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Katerin Hovi selgitas, et see mõtlematu tegu tähendas varem karistamata mehele seda, et kaks päeva hiljem oli ta juba kiirmenetluse korras kriminaalkorras karistatud.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses