Uudis

Rahvusvahelise disainiprojekti käigus mõeldi välja 7 Lexust kuu peal liikumiseks

Lexus Moon Racer

Lexus lõi hiljuti terve seeria ideesõidukeid, millega võiks vabalt Kuul ringi sõita. Kõige paljulubavam neist on Zero Gravity – mootorratta-stiilis masin, mis kihutaks maapinna (või kuupinna?) kohal ligi 500 km/h.

Kuigi see ei ole (veel) tootmismudel, annab selle välimusest hea ettekujutuse Lexuse ED2 Euroopa disainistuudio meeskond.

Zero Gravity

Konkursil osalesid juhtivad rahvusvahelised disainerid ja arhitektid ning mitte ainult autotööstusega seotud. Nende rikkaliku kujutlusvõime tulemusena sündisid ideesõidukid, mis keskendusid sellele, et sihtpunktist A sihtpunkti B jõudmine oleks tehtav ka karmil ja ebatasasel pinnal, kuid samas ka sellele, et sõit ise pakuks vinget elamust.

Kogu projekti kutsus ellu rahvusvaheline kunsti- ja disainiajakiri Document Journal, et luua ettekujutus sellest, milline võiks välja näha elu Kuul. ED2 ideedest sai edasi arendamiseks välja valitud seitse kõige paljutõotavamat masinat.

Zero Gravity, Karl Dujardin

Zero Gravity on üherattaline sõiduk, mida juhitakse nagu mootorratast, kuid mis kasutab magnetilist jõudu maapinna kohal hõljumiseks – tehnoloogia, mida Lexus on ka päriselt oma ainulaadse hõljuklaua projekti jaoks kasutanud.

Teravad ja nurgelised servad on muudetud voolujoonelisteks ja peaaegu ulmeliseks, andmaks märku, et tegemist on täiesti teist laadi disainiga. Sõidukijuht omab sõiduki üle täielikku kontrolli, liueldes üle konarliku Kuu pinna kiirustel kuni 500 km/h.

Lexus Cosmos, Jean-Baptiste Henry

Lexus Cosmos on transpordivahend, mis on mõeldud reisimiseks nii kosmoses kui ka Kuu pinnal. Selle klaasist kere toimib nii massiivse observatooriumina kui ka vahendina nõrga gravitatsiooni uurimiseks. Kontseptsiooni eesmärk oli luua eksklusiivne ja luksuslik võimalus tulevikuks.

Bouncing Moon Roller, Julien Marie

Bouncing Moon Rollerit kaitseb painduv grafeen-nanotorudel põhinev mull. See struktuur võimaldab sõidukil hüpata ja veereda igasuguse nurga all. Auto kokpit ja akud asuvad güroskoobi sees ning rattataoline stabilisaator võimaldab meeleolukat sõitu, kuid loob samas ka kaitstud tunde.

Lexus Lunar Cruiser, Keisuke Matsuno

Lunar Cruiser on mitmekülgne sõiduvahend nii maapinnal kui ka lendamiseks. Selle suured rehvid võimaldavad mugavat sõitu ka karmimal maastikul.

Rattad suudavad teha 90-kraadiseid pöördeid, mistõttu saab sõiduk liikuda peaaegu nagu droon, võimaldades uurida Kuud nii maapinnalt kui ka õhus ringi liikudes. Kajuti kerekujundus meenutab 3D-spindli liikumist, pakkudes juhile avarat vaadet, mugavat sõitu ja täiesti omanäolist ilmet.

Lexus Lunar Mission, Yung Presciutti

Lunar Mission on mõeldud selleks, et esmalt Kuule lennata ja siis sellega Kuul edasi liikuda. Kerekujunduse küljevorm peegeldab lennu ajal universumit ja tiibade ikooniline spindli kuju on integreeritud Lexuse embleemi.

Lexus Moon Racer, Yung Presciutti

Moon Racer on ühele inimesele mõeldud harrastussõiduk, mis on loodud toime tulema Kuu mägisemate piirkondadega. See võimaldab juhil nautida nõrka gravitatsiooni, hüpates, ronides ja kihutades mööda Kuu pinda. Vabaduse tunnet suurendab ka suur klaasist mull, mille sees juht istub.

Lexus Lunar, Yung Presciutti

Lexus Lunar on mahukas sõiduk, mis on loodud Kuu ohutuks uurimiseks. See on jagatud kaheks osaks: põhi koosneb kuue rattaga platvormist, mis annab sõidukile vabaduse minna, kuhu iganes autojuht soovib; ülemine osa on aga elamispind. Sõiduki kahte komponenti saab üksteisest lahutada ja ülemist osa kasutada Kuul asuva koloonia rajamiseks.

Ajakiri Document Journal on 2012. aastal asutatud rahvusvaheline kunsti- ja disainiajakiri Ameerika ja globaalse kultuuri kohta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.