Uudis

Raju nädalavahetus Lõuna-Eestis: 190 km/h, 183 km/h, 150 km/h ja rasked joobed

Foto: Shutterstock

Lõuna prefektuuri üleminspektor Taivo Rosi sõnul oli möödunud pikk nädalavahetus politseinikele töine ja seda eeskätt just liikluses. Lisaks traagilisele kahe hukkunuga lõppenud avariile, tabas politsei mitmeid sarnase õnnetuse otsijaid.

“Näiteks tabasid politseinikud 29. aprilli hommikul Tartu vallas 183 km/h kihutanud Mercedese, mille roolis oli 43-aastane mees. Juht peeti kinni ning toimetati otsejoones arestimajja oma tegude üle järele mõtlema. Arestikambrist viis mehe tee järgmisel päeval kohtuistungile, kus talle määrati karistuseks 14 arestipäeva ning muuhulgas võeti temalt pooleks aastaks ka juhtimisõigus ära,” vahendas Rosi.

Arestimajja sattus veel mitu juhti

Ta lisas, et järgmisel õhtupoolikul tabasid politseinikud liiklusjärelevalve käigus Tartu linna lähistel ligemale 190 km/h kihutanud sõidukijuhi, kes niisamuti kinni peeti ning pea kaheks ööpäevaks arestikambrisse oma sõiduvõtteid hindama saadeti. Politsei peagi tehtava otsuse näol tuleb sellise teo toimepanijal suvele kõigi eelduste kohaselt vastu minna ilma juhtimisõiguseta.

Politseiniku sõnul ei jäänud paraku ka 2. mail arestikambrid ohtlikest juhtidest puutumata. Nimelt teatas õhtu hakul üks tähelepanelik liikleja, et Jõgevamaal Kaarepera kandis liigub kahtlane Citroeni väikekaubik, mis teel vingerdab ning veidraid manöövreid teeb. Politseinikud peatasid kirjeldatud masina Kaarepera asulas ning juhi kontrollimisel ilmnes ka kahtlase sõidustiili põhjus – juht oli raskes joobes.

Politseinikud kõrvaldasid 64-aastase mehe juhtimiselt, pidasid ta kuriteos kahtlustatavana kinni ning sõidutasid siis arestikambrisse peatäit välja magama.

Purjus peaga 150 km/h

Umbes samal ajahetkel fikseerisid politseinikud ohtliku liiklusrikkumise ka Tartumaal Nõo vallas, kus ühe Volkswageni sõidukiiruseks mõõdeti pea 150 km/h. Lisaks tuvastasid politseinikud, et oma väiksese autoga kihutanud mees oli lisaks ka alkoholi tarvitanud.

Temagi kõrvaldati juhtimiselt ning sõidutati arestikambrisse, kust ta täna kohtuniku ette toimetati. Lõunasel kohtuistungil määrati mehele rikkumiste eest karistuseks 12 päeva aresti ning järgmised kuus kuud peab temagi oma toimetusi ilma juhtimisõiguseta ajama

Märkimist väärib ka asjaolu, et sama sõiduk sattus politsei huviorbiiti ka möödunud nädalal. Siis tabati sama sõiduki roolist kriminaalses joobes mees, kelle kaasreisijaks oli täna rikkumise eest kohtule vastuseid andnud purjus kihutaja.

Maikuu esimestel päevadel tabasid politseinikud Lõuna-Eestis ligikaudu 30 alkoholi tarvitanud roolikeerajat ning tugevalt üle poolesaja kiirusületaja.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.