Uudis

Rally Estonial pääseb publik viimaks nii hooldusalasse kui ka poodiumitele

Foto: EPA/REPORTER IMAGES/Scanpix Baltics

Rallisõpradele on tänavu häid uudiseid. Nimelt kinnitati koostöös Terviseameti ja Kultuuriministeeriumiga asjaolu, et FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia toimub publikuga. Esmakordselt peale pooleteise aasta pikkust ootamist pääseb publik ka MM-sarja etapil ralli hooldusalasse. Lisaks on osade rallipassi pakettide programmis ka pääs WRC Rally Estonia stardi-ja finišipoodiumile.

Kokku pääseb WRC Rally Estoniale 24 000 pealtvaatajat. WRC Rally Estonia kommertsdirektori Tarmo Hõbe sõnul on publiku pääs hooldusalale väga tugev sõnum.

„Rally Estonia on esimene WRC etapp peale eelmise aasta Mehhiko rallit, kus publik pääseb hooldusalasse ning neljapäeva õhtul avashowle ja stardipoodiumile ning pühapäeval finišipoodiumile, mis saab seekord ühtlasi olema ka power stage poodium. See on suur samm ka WRC Promootori ja FIA jaoks, sest see on märk normaalsusesse tagasi liikumise kohta.

Loomulikult teeme seda kõike minimaliseerides riske. Üheksa pealtvaataja gruppi pääsevad oma programmi graafiku alusel hooldusalasse, üks stardi- ja üks finišipoodiumile,“ rääkis Tarmo Hõbe pressikonverentsil.

„Sellel aastal lõppeb Rally Estonia viimane, punktikatse ERM’i juures ja saame saata rahvusvahelisse telepilti otseülekande meie suurel laval toimuvalt lõputseremoonialtOleme ühendanud punktikatse poodiumi ja lõpupoodiumi. ERM’i ümbruses on seega ühendatud nii kommertsralli kui sportralli ja selline kompaktsus on midagi sellist, mida soovivad näha FIA, WRC Promootor ning sõitjad ja meeskonnad,“ lisas Hõbe.

Rally Estonia võtab aset 15-18. juuli ja sinna on oodata ka 10 WRC autot eesotsas valitsevate maailmameistrite ja MM-sarja liidrite Sebastien Ogieri ja Julien Ingrassiaga. Loomulikult pole puudu ka 2019. aasta maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Rally 2 klassi autosid on nimekirjas 24 ja Junior WRC klassi sõitjaid on kaheksa. Lisaks neile veel kuus meeskonda Rally3 ja Rally4 autodega. Rõõm on tõdeda, et lisaks WRC klassile on igas kategoorias esindatud ka Eesti sõitjad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.