Uudis

Rasked liiklusolud mõjutavad ühistranspordi graafikuid

Foto: Peeter Langovits, Postimees / Scanpix Baltics

Tänaste raskete liiklusolude tõttu sõidavad Tallinna Linnatranspordi trollibussid vabagraafikus ning busside ja trammide graafikutes esineb hilinemisi. Tallinn palub kõigil sõitjatel arvestada keeruliste ilmastikuoludega ja varuda õigeaegselt sihtpunkti jõudmiseks tavapärasest rohkem aega.

“Kõik bussid, trammid ja trollibussid on vastavalt plaanile sõitjaid teenindamas, kuid keerulistest liiklusoludest tekkinud ummikute ja aeglasema sõidutempo tõttu on äärmiselt keeruline püsida seatud graafikutes,” ütles Tallinna Linntranspordi bussiliiklusteenistuse juht Meelis Tartu.

Samuti palub Tallinna Linnatransport autojuhtidelt tavapärasest suuremat valvsust, sest hommikusel tipptunnil on olnud mitu plekimõlkimist.

“Juhime autojuhtide tähelepanu, et suure lume tõttu ei saa bussid alati pöörata nii sügavale bussitaskutesse kui tavapäraselt, mistõttu tuleks juba varem valida ohutu sõidujoon ja mõistlik sõidutempo,” selgitas Meelis Tartu.

Liikumiste paremaks planeerimiseks ühistranspordiga saab veebilehelt www.transport.tallinn.ee reaalajas näha ka ühistranspordi sõidukite paiknemist linnas. Selleks tuleb veebi vasakust menüüst valida „Veebikaart” ning peatustele lisaks aktiveerida ka sõidukite kuvamise võimalus („Näita sõidukeid“).

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.