Uudis

Rehvivahetustes leiab veel vabu aegu, aga üllatavalt palju on juba broneeritud

Foto: Raigo Pajula, PM/SCANPIX BALTICS

Rehvivahetuse hooaeg algab ametlikutl 15. oktoobril, mil autodele võib alla panna naastrehvid. Harilikult läheb kõige aktiivsemaks rehvivahetuseks aga siis, kui sajab maha esimene lumi. Selleks, et vältida tunde järjekorras seismist, tasub rehvivahetuse aeg kirja panna ja asjaga enne viimast hetke ühele poole saada.

Geenius heitis pilgu mitmete rehvivahetuste online-broneerimiskeskkondadele, kust selgub, et paljud inimesed on juba endale rehvivahetuse aja kirja pannud, kuid soovi korral mahutatakse kliente graafikusse aga veelgi. Samuti on suured erinevused konkreetsete teenusepakkujate vahel.

Näiteks on Rehvitakso puhul broneeritud juba ligi pooled esimese rehvivahetuse päeva aegadest, samuti leiab palju broneeringuid ka järgmise nädala teistelt päevadelt. Edasi on kalender aga veel üsna tühi.

Sarnane on lugu Kummiproffi juures, kus esmaspäevaks on ligi pooled ajad broneeritud ning ka ülejäänud nädalal on alles veel vaid mõned kohad. Liikudes kalendris aga paar nädalat edasi on vabu kohti veel küllalt.

Rehvidpluss Peetri töökojas on artikli kirjutamise hetkel tuleva nädala esmaspäevaks vabad veel vaid mõned ajad, samuti on näha, et ka juba tulevate nädalate graafik hakkab vaikselt täituma.

Möödunud talvel maha sadanud lumi tekitas rehvivahetustesse pikad järjekorrad, mille tulemusel tegid osad töökojad tööd ööpäev läbi ning kliente teenindati elavas järjekorras. See tähendas juhtide jaoks aga seda, et järjekorras tuli seista tunde.

Selleks, et sellist olukorda vältida, on mõistlik üritada ennustada, millal võib esimene lumi maha sada ja aegsasti enne seda talverehvid autole alla panna.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses