Uudis

Remonditöökoda: kindlustusfirmad saavad hulgiostjatena allahindlust

Uurisime keretööde hinnataset ja kindlustusele makstavaid summasid autoremonditöökodadest. Ühe Tallinnas tegutseva ja kindlustusjuhtumeid remontiva töökoja esindaja, kes nõustus seda valdkonda kommenteerima anonüümselt, selgitas hindade kujunemist.

Tema sõnul on võimalik remonditöö soodsamalt saada, kui remondiarve esitada kindlustusfirmale võrreldes sellega, kui maksab eraklient. Kindlustusfirmad on nö hulgiostjad ning vastavalt kokkuleppele kehtivad neile 10-15% soodustused.

väidet, et valemängijate kohta info levib ning remonditöökojad, kes tegelevad pettustega või teevad ebakvaliteetset tööd, nendega on kindlustusfirmad töösuhte peatanud.

10 000 eurot peab paika

Remonditöökoda hindas Autogeeniuses avaldatud piltide ja kirjelduse põhjal Tiguani esinurga avarii remondikalkulatsiooni ning esindaja hinnangul pole välistatud, et see auto remont võibki maksta umbes 10 000 eurot.

Ta tõi näite, et ainuüksi esitule kallim variant võib maksta 1100 eurot, kuid odavama tule võib saada 300 euroga. Kalkulatsiooniprogrammi järgi on vaid väliste detailide hinnad nagu tiib, kapott, stange, esituli, lanseron kokku 3000 eurot. Kuid varjatud detailide, mis asuvad keredetailide taga, remonditöö hinda on raske piltide järgi hinnata.

Eraklient on nõus kasutatud varuosadega

Remonditöökoja esindaja usub, et töökoda ei imenud 10 000 eurost hinda “pastakast välja”, kuna kahjukäsitlejatel on originaalhinnad kalkulatsiooniprogrammis näha. Seal on ka näha, kas tegemist on B-kategooria varuosa, originaalvarusoa või kasutatud varuosaga. Lisaks on näha see, kas kindlustusandja on saanud soodustust või mitte.

10 000 euroseid töid pole erakliendid töökojast tellinud, tellitakse paarisaja euroseid värvitöid. Eraisikud otsivad esindaja sõnul eriti soodsaid võimalusi ja neid töid on vähe. Tema sõnul tuleb kümnest päringust heal juhul 1-2 töösse. Aga kui eraklient peab omast taskust maksma, ei nõua ta tippkvaliteeti, vaid on nõus kasutatud varuosadega, mis ongi kordades odavam, selgitas ta hindade kujunemist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.