Uudis

Renault Megane RS Trophy-R: sportlik luukpära, mis maksab üle 50 000 euro

Renault avaldas oma Nürburgring rekordi püstitanud Megane RS Trophy-R detailid. Ekstreemne luukpära kaotab tagaistmed ja kannab ka ekstreemset hinnasilti.

Maikuus suutis Renault kõige uuem ja sportlikum luukpära püstitada uue esiveoliste sõidukite rekordaja Nürburgringil: 7:40.36. Honda Civic Type-Rilt senise kiireima aja ära näpsanud prantslaste sportlik luukpära sai selle saavutamiseks aga korralikult uuendusi.

Ringiaja parandamiseks on vaja muidugi korralikku dieeti. Näiteks on esiotsas paikeva logo keskel tavalisel Megane RS-il sensorid püsikiirushoidja jaoks, mis on Trophy-Ril eemaldatud.

Kõige enam dieeti läbis uus tagatelg, mis säästab 32 kg. Tagumiste istmete eemaldamine võtab kaalust maha 25,3 kg ning uus süsinikkiust ja klaasfiibrist kapott on 7,3 kg kergem. Kokku on säästetud 113 kg võrreldes tavalise Megane RS Trophy variandiga.

Kuigi taguuksed jäävad, on istmed sootuks ära võetud

Standardvarustuses olevad veljed on 1,9 kg kergemad, kuid valides süsinikkiust veljed säästab veel 2,1 kg iga velje pealt. Lisavarustuses on ka kergemad keraamilised süsinikust pidurid, mis on tavalistest piduritest 2 kg kergemad.

Tänu ekstreemsele dieedile, pole Renault pidanud võimsust lisama. Seega on 1,8-liitrisel turbomootoril samamoodi 300 hj ja 400 Nm. Kuigi kiirendusaega sajani pole Renault hetkel veel avaldanud, on kergema auto puhul see kindlasti mõni kümnendikku nobedam.

Peale kaalu kaotuse, on teiseks suurimaks muutuseks ka juba mainitud palju kergem tagatelg. Nimelt on Renault Sport eemaldanud siiani viimase Megane RSi ekslusiivse tagarataste keeramisfunktsiooni. Seda kõike stabiilsemaks sõiduks kiirete kurvide puhul.

Muidugi on muuhulgas uuendatud ka veermikku Öhlinsi seadistavate amortisaatoritega, mis suudab hakkama saada ka kõige mühklikema ringradadega. Arvestades, et seadistuse timmine on tehtud Nürburgrinil, võib seda ka uskuda.

Väiksemaid muutuseid on Trophy-Ril veel mitmeid, nagu näiteks kergem pagasiruumi vaip, valikuline liitiumaku ja Akrapovici väljalaskesüsteem. Kokkuvõttes on Renault teinud siiani kõige võimekama tänavalegaalse esirattaveolise luukpära ringrajal kasutamiseks.

Kogu see kupatus tuleb muidugi ka soolase hinnasildiga. Prantsusmaal algavad hinnad näiteks 55 000 eurost.

Renault Megane RS Trophy-Ri valmistatakse vaid 500 sõidukit, millest Prantsusmaa ja Saksamaa saavad kumbki 100 ja Suurbritannia 30. Ülejäänud jaotatake muude Euroopa riikide ja Jaapani vahel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.