Uudis

Renault, Nissan ja Waymo lõid käed, et autonoomse sõidu kõik peensused selgeks teha

Renault ideeautod EZ-GO, EZ-PRO, EZ-ULTIMO

Renault Grupp, Nissan ja Waymo on sõlminud kokkuleppe, et ühiselt uurida kõiki isesõitvate masinate pakutavaid võimalusi reisijate ja kaupade veoks Prantsusmaal ja Jaapanis.

Koos hinnatakse turu võimalusi ning uuritakse võimalikke kaubanduslikke, õiguslikke ning regulatoorseid takistusi, mis võivad kaasneda autonoomsete sõiduteenustega.

“Turuliidritena loome koos kolmikliidu ja Waymoga ühiselt tuleviku mobiilsuslahendused. Sõlmitud koostöö tõestab me pühendumust jagatud liikuvusteenuste arendamisele ning paigutab meid juhtpositsioonile meile olulistel turgudel,” lausub Renault Grupi tegevjuht Thierry Bolloré.

Eesmärk esmalt koduturgudel kasutusele võtta

Kokkulepe on esimene samm kasumlike autonoomsete sõidulahenduste kasutuselevõtu suunas. Uuringute esimene etapp leiab aset Renault ja Nissani koduriikides Prantsusmaal ja Jaapanis. Tegevus võib tulevikus laieneda ka teistele turgudele.

Renault Grupp ja Nissan on ka kokku leppinud, et loovad tulevikus ühisettevõtteid, mis hakkaksid juhita sõidu teenust pakkuma.

Waymo on autonoomse sõidu tehnoloogiaid välja töötav ettevõte, mille missioon on muuta inimeste ja kaupade transportimine turvalisemaks ja lihtsamaks. W

aymo alustas 2009. aastal Google’i isesõitvate autode projektina ning sellest ajast saati on keskendutud maailma kõige vilunuma juhi loomisele. Tänaseks on Waymo autod juhtideta sõitnud rohkem kui 16 miljonit kilomeetrit kahekümne viies USA linnas ning üle 10 miljardi kilomeetri simulaatoris.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.