Uudis

Renault võib oma sportlikud autod Alpine brändi alla viia

Endine SEATi juht Luca de Meo on nüüd Renault margi eesotsas ja sarnaselt Hispaanias loodud CUPRA brändiga, soovib ta kasutada Alpine’i nime ka Renault mudelites, vahendab Auto Express.

Alpine, Renault all olev sportautobränd, taaselustati paar aastat tagasi väga edukalt A110 sportautoga. Palju kiitust saanud kompaktne ja ennekõike kerge sportauto oli igati väärt algus legendi taastulemiseks.

Kuid uuel Renault juhil on plaanid Alpine’i brändi veel laiemalt kasutada ja mitte piirduda pelgalt ainulaadsete sportautodega. “Sarnaselt CUPRAle, soovin ma leida ühise kontaktpunkti Renault ja Alpine’i vahel,” sõnas de Meo.

“Me peame selles osas aga usaldusväärsed olema, seega ma ei kavatse sellist lähenemist kasutada näiteks Espace või Kangoo mudelitel. Ma tahan seda teha mudelitega, mis sobivad Alpine’i brändiga,” lisas Renault juht.

Alpine A110S

See muidugi tähendab, et kõige ekstreemsemad Renault Sport luukpärad nagu Clio RS võ Megane RS võivad saada ka Alpine’i embleemid.

Kuna de Meo ei lükanud ümber plaane linnamaasturitest, pole ka näiteks Captur või Kadjar sportikest, Alpine’i variantidest välistatud. Kuid loodetavasti asjad nii kaugele ei lähe.

Ei tasu unustada, et järgmisest hooajast on Renault F1 meeskond Alpine’i nimega. Samuti liiguvad kõlakad Alpine’i potentsiaalsest Le Mans’i prototüüp- või hüperauto-klassi sportautost.

Luca de Meo lisas ka, et ta näeb Alpine’i kui mini-Ferrarit, seades F1 meeskonna terve brändi keskmeks. Vaja on arendada bränd, mis on autospordis alati kohal ja seda kvaliteetse inseneritöö ja sportlikke seeriaautodega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.