Uudis

Repliik: Käed (ja autod) eemale kõnniteedest!

Tarmo TähepõldFoto: Kalle Veesaar

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis (MKM) kavandatakse liiklusseaduse muudatust, misväidetavalt lubaks õuealadel autosid kõnniteele parkida juhul, kui jalakäijale jääb vähemalt 1,5 meetri laiune käiguriba.

MKMi sõnul on eesmärgiks muuta just õuealal parkimise reeglid selgemaks. Üldiste sõiduki parkimise reeglite kohaselt tohib kõnniteel parkida ainult siis, kui seda lubab vastav liikluskorraldusvahend, aga õuealal parkimisele on liiklusseaduses kehtestatud erireeglid. Täpsemaid selgitusi saab lugeda SIIT.

Kõnniteed ei pea autodele vastu

See on üks väga ohtlik tee ja MKM, koos kõikide teiste asjasse puutuvate osapooltega peavad tegema kindlaks, et seadusemuudatusele ei järgne olukord, kus autojuhid hakkavadki taas kõnniteedele parkima, täpselt meetreid mõõtma ja õigust taga ajama.

Lisaks on üks oluline täpsustus Tallinna munitsipaalpolitsei juhataja asetäitja Aivar Toompere poolt: “Kõnniteed ei ole ehitatud selliseid koormusi taluma, eriti unikiviga kaetud teed, need muutuvad ebatasasteks, mis omakorda põhjustavad porilompe. Samuti on paljude kõnniteede all kommunikatsioonid, mis ilmselt selliste raskuste all kipuvad purunema.”

Kui tõepoolest MKM leiab, et praeguses liiklusseaduses on midagi väga halvasti ja sõnastuse täpsustamine parandab olukorda, olgu pealegi, seadus peab ikka ordnungis olema.

See peab üks väga täpne ja hea seadus olema

Aga kui muudatuse tagajärjel kolivad õuealal autod taas kõnniteedele, siis jätke parem teema rahule.

Vastasel juhul toetab ka MKM autostumist, jalgsi käimise ja muude liikumisviiside vähendamist ning üldist vähikäiku. Paljud juhid on valmis ukse ette parkimise nimel läbima päris palju kohtuastmeid.

Pärast sellist käiku oleks riigil väga raske Tallinna või mõne muu omavalitsuse suunas näppu vibutada, et miks jätkuvalt autoomanikke eelistatakse ja tervislikumaid liikumisviise ei soodustata.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.