Uudis

Reuters: Nissan plaanib Euroopas äri kokku tõmmata

Uus Nissan Juke.Fotod: Nissan.

Reuters avaldas täna artikli, kus räägitakse Carlos Ghosni järgse Nissani tulevikuplaanidest ning Euroopale see midagi head ei tähenda.

Plaan tehakse avalikuks alles 28. mail, aga Reutersile on allikad juba öelnud, et Nissani plaan on väga suur strateegiamuutus ning keskendutakse oma põhiturgudele Jaapanile, Ameerikale ja Hiinale. Lisaks vaadakse laienemise puhul teisi suuremaid Aasia riike.

Euroopas on plaan kõvasti koomale tõmmata ja võib olla jätta vaid mingi osa linnamaasturite müügist. Muudatusi tehakse ka teistel turgudel. Ühesõnaga, oluline strateegia ülevaatamine ja elluviimine. Vähem autosid, aga kvaliteetsemad ja parem kuvand.

Allikad ütlesid Reutersile, et Nissan keskendus vahepealsetel aastatel liialt müüdavate autode kogusele ning saavutas odavauto maine. Nüüd on eesmärk tõsta Nissani bränd taas kõrgemale. Sama kontserni teised osalised Mitsubishi ja Renault peaks seda strateegiat toetama nii, et Mitsubishi kataks neid Aasia turgusid, kuhu Nissan ei pürgi ja Renault jääks Euroopas näiteks elektritehnoloogiaga tegelema.

Nissan on olnud allikate sõnul liiga aeglane uute mudelite väljatoomisel ja turu ootustega kaasaminemisel. Kehvad tulemused räsisid Nissanit juba enne COVID-19 kriisi ning Carlos Ghosni põgenemissaaga ei ole ka kindlasti olukorda kergemaks teinud.

Täiendatud: Küsisime Nissani Balti regiooni turundusjuhi Henri Daumi käest uudise kohta, et Nissan plaanib Euroopas otsad kokku tõmmata.

Daumi sõnul pühendub Nissan jätkuvalt oma tootevaliku tugevdamisele Euroopas, et turul veelgi konkurentsivõimelisem olla. Novembris välja tulnud uus Juke on alles selle plaani esimene samm.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.