Uudis

Richard Hammond müüb oma sõidukeid, et saaks taastada veel rohkem erilisi sõidukeid

Foto: Silverstone Auctions

Top Geari ja The Grand Touri (ning veel paljude) telesaadete juht Richard Hammond paneb 1. augustil toimuval Silverstone’i oksjonil müüki päris mitu sõidukit oma isiklikust kollektsioonist.

Müügi põhjus on päris huvitav. Nimelt on Richard asutanud autode taastamisega tegeleva ettevõtte The Smallest Cog, millest tuleb lähiajal ka Discovery+ kanalile saatesari. Selleks, et äri kiiresti ja hooga käima lükata, on ilmselt lisafinantsi (ja meediakajastust) vaja isegi Hammondil.

“Mõistan irooniat, et ma müün klassikalisi sõidukeid, et saaks taastada klassikalisi sõidukeid, aga nii see on. Mul on neist kõigist kahju loobuda, aga lohutan, et see aitab tagasi ellu loendamatu hulga teisi klassikuid,” ütles Hammond.

Müüki läheb nii autosid kui ka mootorrattaid, viimaste hulgas ka sellised, mille ta kinkis iseendale 40. ja 50. juubeliks. Samuti pikemalt tema suguvõsale kuulunud 1959. aasta Bentley S2. Veel on nimekirjas 1969. aasta Porsche 911T, 1927. Sunbeam Model 2 mootorratas, 1999. aasta Lotus Esprit Sport 350, 1932. aasta Velocette KSS Mk1 ja kollektsionääride seas hinnatud 1977. Moto Guzzi Le Mans Mk1.

Sõidukid lähevad oksjonile ilma piirhinnata, seega võib kätte saada väga soodsalt, aga kui reaalne see on?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.