Uudis

Riigi uued plaanid roolijoodikutega: sõltuvusravi, alkolukud ja tervisetõendi tühistamine

Foto: Shutterstock

Justiitsministeerium on valmis saanud meetmete paketi, kuidas vähendada joobes autojuhtimist, kirjutab ERRi uudisteportaal. Pakutud meetmete seas on roolijoodiku tervisetõendi tühistamine, karistuste karmistamine, sõltuvusravi laiendamine, liiklusrikkujate punktisüsteemi kehtestamine ja alkoholilukkude kasutuselevõtt.

Justiitsministeerium juhib oma ülevaates valitsusele tähelepanu sellele, et perearst, kes väljastab juhile tervisetõendi, ei saa üldjuhul teadagi, kui inimene on joobes juhtimiselt tabatud ning sellise süüteo toimepanek ei tühista automaatselt tervisetõendit.

Ministeerium teeb ettepaneku, et kriminaalses joobes tabatud juhil peatub automaatselt juhtimisõigus ja tervisetõend ning tervisetõendi ja selle kaudu juhtimisõiguse taastamiseks tuleb tal läbida täiendav tervisekontroll oma perearsti juures.

Justiitsministeerium möönab, et karistuste karmistamine joobes juhtimise eest ei ole oluliselt neid rikkumisi vähendanud, kuid teeb sellegipoolest ettepaneku tõsta siin karistuste ülemmäärasid. Ministeerium soovitab tõsta joobeseisundis raske liiklusõnnetuse põhjustamise eest senist maksimaalset karistusmäära 12 aastalt vangistuselt 15 aastale.

Loe, mida veel plaanitakse, ERRi uudisteportaalist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.